نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۱ بهمن ۱۳۹۹ - ۲۳:۴۶
کد خبر: ۱۳۵۶۵۱
2021 January 12 - ۰۷:۵۴ - ۲۳ دی ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
نکته فنی 22 دی ماه ؛
پدال نیوز: ممکن است برای همه پیش آمده باشد که هنگام رفتن به یک مقصد که آدرس آن را نمی‌دانیم، به دنبال خودرو دوست یا آشنایی حرکت کرده باشیم که مسیر را بلد است، اما تحقیقات نشان می‌دهد که این کار بسیار خطرناک است.
به گزارش پدال نیوز، بر اساس تحقیق‌های روانشناسی دنبال کردن خودرو دوست و آشنا برای رسیدن به مقصد می‌تواند بسیار خطرناک باشد.

این امر می‌تواند شیوه رانندگی شما را تغییر داده و همین امر می‌تواند حادثه افرین باشد. بر اساس تحقیقات، هنگامی که شما خودرو دیگری را دنبال می‌کنید به دلیل این که آدرس را بلد نیستید، باعث می‌شود تا همواره استرس جا ماندن گم کردن خودرو دیگر را داشته باشد. این امر باعث می‌شود تا شما گاهی برای گم نکردن خودرو دیگر سرعت خود را بیش از حد زیاد کنید که این امر می‌تواند خطر آفرین باشد.

همچنین در بسیاری از موارد دو راننده بسیار نزدیک به هم حرکت می‌کنند و فاضله ایمنی را رعایت نمی‌کنند. اگر خودرویی در جلو حرکت می‌کند، ترمز ناگهانی کند، در صورت عدم هوشیاری خودروهای پشت سر یا درست عمل نکردن ترمز‌ها، این امر منجر به تصادف خواهد شد.

در برخی موارد نیز با رسیدن به چراغ راهنمایی رانندگی، خودروهای پست سری چراغ زرد و گاهی چراغ قرمز را رد می‌کنند، تنها به این دلیل که از خودرو پیشتاز جا نمانند. این امر نه تنها نقض قوانین راهنمایی رانندگی محسوب می‌شود، بلکه در برخی موارد موجب بروز تصادف‌های شدید می‌شود.

بر همین اساس پیشنهاد می‌شود که پیش از رفتن به مقصدی که آدرس آن را نمی‌دانید، توسط نرم افزار‌های مسیریابی یا پرسش از کسانی که مسیر را بلد هستند، مسیر را پیدا کنید و خودتان راه را بیابید.

شما از ما بپرسید!

*** گفتنی است شما مخاطبان عزیز نیز می‌توانید سوالات یا مشکلات فنی خودرویی خود را در این صفحه با ما در میان بگذارید.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head