نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۴:۴۴
کد خبر: ۱۳۵۵۰۸
2021 January 08 - ۱۲:۴۹ - ۱۹ دی ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
با شرایط فعلی امکان تولید قطعه وجود ندارد!
پدال نیوز: دبیر انجمن صنایع همگن قطعه سازی کشور در نامه ای خطاب به مدیران عامل شرکت های خودروسازی از عدم امکان روند تامین قطعه با شرایط فعلی خبر داد.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ آرش محبی نژاد در نامه خود به فرشاد مقیمی مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو و جواد سلیمانی مدیرعامل گروه خودروسازی سایپا آورده است:

چنانچه مستحضرید، آن مجموعه های معظم در چند ماه گذشته با وعده دادن اصلاح قیمت ها و تامین نقدینگی و تسویه مطالبات معوق قطعه سازان، زنجیره تامین را تشویق و به نوعی وادار به تولید و ارسال قطعه بدون تسویه مطالبات معوق و تعدیل ها کرده است و همواره تصویب بسته جهش تولید، به خصوص تغییر شیوه قیمت گذاری خودرو و اصلاح ساختار مالی خودروساز در راستای امکان عمل به تعهدات، مستمسک ایجاد امید و انگیزه در زنجیره تامین بوده است.

متاسفانه اخبار واصله اخیر به رغم گذشت زمان قابل توجه بدون هیچ گونه دستاورد مثبتی در خصوص تحقق وعده ها و اصلاح شیوه قیمت گذاری خودرو و تصویب بسته جهش تولید موجی از نا امیدی در قطعه سازی و ناتوانی در ادامه تامین قطعه ایجاد کرده که حرکت قابل ستایش خانواده صنعت خودرو در افزایش روند تولید و داخلی سازی را در ایام پایانی سال با مخاطره جدی روبرو خواهد کرد.

صادقانه و صراحتا به عرض می رسد، چنانچه اقدام عاجل و موثر در تعدیل قیمت ها و پرداخت مطالبات معوق قطعه سازان صورت نپذیرد، ادامه تامین حتی با وعده و وعید هم امکان پذیر نخواهد بود. خواهشمند است مقرر فرمایید چاره اندیشی اساسی صورت پذیرد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head