نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۵
کد خبر: ۱۳۵۴۶۶
2021 January 07 - ۱۱:۴۹ - ۱۸ دی ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: تخفیف به معنی کم کردن مبلغ پرداختی بابت خرید کالا است که با توافق فروشنده و خریدار صورت گرفته و خریدار مبلغ کمتری نسبت به قیمت اولیه کالا می‌پردازد.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ تخفیف به معنی کم کردن مبلغ پرداختی بابت خرید کالا است که با توافق فروشنده و خریدار صورت گرفته و خریدار مبلغ کمتری نسبت به قیمت اولیه کالا می‌پردازد.در ایران هم به دلیل رقابت موجود میان شرکت ها و کسب و کارها شاهد تخفیفات فراوانی هستیم مخصوصا در کسب و کارهای اینترنتی، مثلا بسیاری از هتل ها با تخفیف قابل رزرو هستند و می توانید از سامانه اسنپ روم در هتل ارزان در تهران با کیفیت مطلوب اقامت داشته باشید.

از انواع تخفیف می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم :

تخفیف کسب و کار و تخفیف تجاری
در این نوع تخفیف ما شاهد این هستیم که شرکت ها و کسب و کارهای مختلف برای مشتریان خود برای مناسبت های مختلف مانند عید نوروز، شب یلدا و یا حتی مناسبت هایی که برای آن کسب و کار، خلوت هست، برای جذب مشتری بیشتر، خدمات و یا کالا ها را با تخفیف ارائه می کنند.این تخفیف معمولا به صورت درصد تخفیف یا اینکه در نظر گرفتن شرایطی برای تخفیف انجام می گیرد به عنوان مثال کاربران وب سایت  اسنپ روم در ماه مبارک رمضان می توانند هتل های ارزان تهران با تخفیف 10 درصد را مشاهده کنند و به صورت آنلاین هتل ارزان در تهران را رزرو نمایند.و یا برخی کسب و کارها می گویند اگر کاربر دوکالا خریداری کند سومین کالا رایگان می شود و یا سومین کالا با 50 درصد .

تخفیف ارائه می گردد و .... و یا اگر دو هفته هتلی را رزرو کنند می توانند یک شب را رایگان اقامت داشته باشند .

تخفیف بر اساس توافق فروشنده و خریدار
گاهی خریدار و فروشنده با یک قیمت با یکدیگر توافق می کنند به عبارت عامیانه سر قیمت با هم چانه می زنند ، تا به قیمت توافق نهایی برسند و این نوع تخفیف ، تخفیف توافقی طرفین است.

تخفیف به دلیل عیب و نقص و یا به روز نبودن
گاهی اوقات بعضی از کالا ها دیگر به روز نیستند و یا فصل آنها گدشته است مثلا یک شال رنگ تابستانی خریدان و متقاضی کمتری در زمستان و پاییز دارد بنابراین خریدار با تخفیف آن کالا را خریداری می کند و با مثلا یک کالا عیب و نقصی دارد و فروشنده با تخفبف آن کالا را ارائه می کند که بتواند هم کالای خود را بفروشد و هم خریدار راضی باشد.

برخی از شهر های ایران هم هستند که مثلا در زمستان هوای بسیار سردی دارند و مسافر به ندرت ممکن است هتلی رزرو کند، بنابراین مسافران می توانند با تخفیف ویژه هتل ارزان خود را در این شهر ها رزرو کنند .

تخفیف نقدی
در برخی مواقع  قسمتی از خرید و فروش به صورت نسیه انجام می پذیرد . معمولا در فروش نسیه ، فروشندگان کالا مدتی را برای دریافت طلب ناشی از فروش کالا به طور نسیه برای مشتریان خود تعیین می نمایند ، که به آن شرط فروش می گویند. مثلا برای خریدار بازپرداخت 30 روزه یا 60 روزه در نظر می گیرند و اگر خریدار زودتر از موعد مبلغ را تسویه کند معمولا شامل چند درصد تخفیف می شود.اهمیت تخفیف
اصولاً با بروز نیازهای مختلف، کسب و کارها نیز شکل می‌گیرند. درواقع کسب و کارها بسیار وابسته به نیازهای انسان هستند.

متخصصان کسب و کار و صاحبان مشاغل موفق، همگی بر این باورند که سرمایه‌گذاری زمانی به موفقیت می‌رسد که هدف آن تأمین یک یا چند نیاز است در حال حاضر کسب و کارها نیز به سمت در نظر گرفتن تخفیف برای مشتریانشان رفته‌ اند یا شرکت‌ ها یا وب سایت‌ هایی تأسیس شده است که روی تخفیف گروهی یا ارائه کد تخفیف و کوپن تخفیف فعالیت می‌کنند.

 با اسنپ روم می توانید در زمان های مختلف هتل های ارزان تهران با تخفیف های مختلف را رزرو نمایید و از پشتیبانی 24 ساعته برخوردار شوید و ممکن است شما هتل ارزان در تهران را رزرو نمایید و به هر دلیلی برنامه شما کنسل یا جا به جا شود می توانید از جابه جایی تاریخ و یا کنسلی رایگان برخوردار شوید.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head