نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۳
کد خبر: ۱۳۳۴۶۳
2020 November 25 - ۱۶:۴۹ - ۰۵ آذر ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
معاون مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت معدن و تجارت مطرح کرد:
پدال نیوز: معاون مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت معدن و تجارت از هدفگذاری تولید 42 هزار دستگاه خودروی تجاری سنگین، نیمه سنگین و کامیونت در سال جاری خبر داد.
به گزارش پدال نیوز؛ امیرجعفرپور در گفت و گو با خبرنگار خودروکار با بیان این خبر افزود: به نظر می رسد با اقدامی جهادی و در نظر گرفتن همه ابعاد موضوع،  دست کم در سال جاری با مشارکت همه تولیدکنندگان توان تولید 19 هزار دستگاه خودروی تجاری وجود خواهد داشت.

وی با اشاره به ظرفیت بالای تولید خودروهای سنگین و تجاری در کشور اظهار کرد: در حال حاضر این ظرفیت به میزانی است که ایران خودرو دیزل به تنهایی سالانه قادر به تولید 12 هزار دستگاه خودروی تجاری است که این میزان تولید به 13 کارخانه تولیدی دیگر تعمیم داده می شود.

جعفرپور با بیان این که هدفگذاری 42 هزار دستگاه نشان از توان بالای تولید این دسته از خودروها در کشور است، تصریح کرد: با در نظر گرفتن ظرفیت اسمی کارخانه های فعال، این عدد به مرااتب بیشتر خواهد بود.

معاون مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت معدن و تجارت جعفرپور در ادامه در خصوص دلایل بی توجهی به تولید این دسته از خودروها با وجود چنین ظرفیت تولید نیز اظهار کرد: تمایل به واردات در این مدت مانع از استفاده از ظرفیت کامل این کارخانه ها شده است.

وی در ادامه با بیان این واردات همواره حتی در صورت افزایش نرخ ارز نیز به صرفه است، گفت: با تغییر در کیفیت خودروی وارداتی از سوی واردکننده، امکان به صرفه کردن واردات وجود دارد تا بتوان نسبت به رقابت در بازار اقدام کرد در همین حال امکان واردات قطعات سی کی دی نیز وجود دارد.

معاون مدیرکل صنایع حمل‌ونقل وزارت صنعت معدن و تجارت مشکل موجود در مسیر تولید این خودروها را عدم سفارش گذاری عنوان و تصریح کرد: با شرایط فعلی به نظر می رسد منابع ارزی برای واردات وجود دارد اما عزمی برای تولید داخل نیست که بهانه آن قیمت بالای تولیدات داخلی است این در حالیست که قیمت بالای تولید به دلیل تیراژ پایین تولید است و با سفارش گیری به میزان بالا قیمت ها سرشکن شده و کاهش خواهد یافت.


انتهای پیام/
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head