نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۵:۰۶
کد خبر: ۱۳۳۴۳۶
2020 November 25 - ۱۱:۴۹ - ۰۵ آذر ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
ارزیابی کیفی خودروهای سواری تولیدی مهرماه نشان داد؛
پدال نیوز- ارزیابی کیفیت وانت‌های تولیدی در مهرماه سال جاری بیانگر این است که علیرغم اینکه طبق آمار، وانت‌ها از جمله خودروهایی هستند که ماهانه با تیراژ بالایی تولید می‌شوند اما جنبه کمی داشته و کیفیت آن چندان مورد نظر سازندگان آن‌ها نیست. طبق ارزیابی صورت گرفته، پنج وانت موفق به اخذ سه ستاره کیفی شده‌اند و یک مدل وانت هم دو ستاره شده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، براساس ارزیابی صورت گرفته توسط شرکت بازرسی کیفیت و استاندارد ایران (ISQI) در سنجش کیفیت وانت‌های تولیدی در مهرماه سال جاری، در سطح قیمتی یک، وانت نیو پیکاپ فوتون دیزلی سه ستاره کیفی از پنج ستاره را کسب کرده است.

در گروه قیمتی دو نیز وانت‌ نیسان ریچ، وانتسایپا 151، وانت کارا 2000 تک‌کابین تیپ 3 و وانت کارا 2000 دوکابین تیپ 3 نیز توانسته‌اند سه ستاره کیفی را به خود اختصاص دهند.

در همین سطح قیمتی وانت آریسان هم دو سه از پنج ستاره کیفی را اخذ کرده است.  

این در حالی است که طبق آمار وزارت صنعت، معدن و تجارت در میزان تولید خودروها، وانت‌ها در جایگاه خوبی نسبت به سایر تولیدات خودرویی کشور داشته است. در مدت هفت ماهه امسال، 46 هزار و 797 دستگاه وانت تولید شده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته رشد بیش از 22 درصدی داشته است اما کیفیت آن‌ها همچنان ثابت باقی مانده است.

البته کیفیت وانت‌ها مدت‌هاست که در همین سطح مانده و دیگر وانتی بالاتر از سه ستاره کیفی تولید نمی‌شود. اینجاست که این سوال پیش می‌آید، آیا تلاش خودروسازان برای افزایش تیراژ می‌تواند سبب شود که از کیفیت آن‌ها و سعی بر ارتقا آن‌ها صرف نظر کرد؟
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head