نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ دی ۱۳۹۹ - ۰۶:۴۰
کد خبر: ۱۳۳۳۸۸
2020 December 02 - ۰۹:۲۳ - ۱۲ آذر ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: شرکت فورد قصد دارد برای آلمانی‌ها خودروهای برقی بسازد. به گزارش وب‌سایت یوروپ‌اتونیوز، شرکت فورد کارخانه خود در شهر کلن آلمان را برای تولید انبوه خودروی الکتریکی بر اساس معماری الکتریکی MEB گروه فولکس‌واگن، انتخاب کرده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از دنیای اقتصاد : شرکت فورد قصد دارد برای آلمانی‌ها خودروهای برقی بسازد. به گزارش وب‌سایت یوروپ‌اتونیوز، شرکت فورد کارخانه خود در شهر کلن آلمان را برای تولید انبوه خودروی الکتریکی بر اساس معماری الکتریکی MEB گروه فولکس‌واگن، انتخاب کرده است.

این خودروساز یک میلیارد یورو (۲/ ۱ میلیارد دلار) را برای تولید خودروی الکتریکی در این کارخانه سرمایه‌گذاری کرده‌است. فورد کارخانه کلن را به کارخانه مستقر در کرایووای رومانی ترجیح داده است و این در حالی است که کارخانه کرایووا به دلیل پایین‌تر بودن هزینه نیروی کار گزینه مطلوب در نظر گرفته می‌شد.

یکی از سخنگویان فورد در این راستا گفته است: «پیشتر اعلام کرده بودیم که خودرویی الکتریکی برای اروپا بر اساس پلت‌فرم پیشرانه الکتریکی مدولار (MEB) فولکس‌واگن از سال 2023 تولید خواهیم کرد، اما هنوز منابعی را به‌صورت قطعی تامین نکرده‌ایم و نظری هم درباره گمانه‌ها نداریم.»

فورد و گروه فولکس‌واگن در ژانویه 2019 اعلام کردند که برای تولید ون‌ها و پیکاپ‌های سایز متوسط با هم همکاری صنعتی خواهند داشت و این همکاری بلافاصله به تولید خودروهای خودران و الکتریکی گسترش پیدا کرد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head