نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۲:۴۷
کد خبر: ۱۳۳۱۷۰
2020 November 20 - ۱۱:۳۶ - ۳۰ آبان ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: یک مخترع جوان ارومیه ای موفق به تولید گیربکس اتوماتیک شده است.
به گزارش پدال نیوز، سیروس یوسفی رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌ غربی، با اعلام این خبر گفت: اسماعیل عطارد نام مخترع جوانی است که با استفاده از امکانات دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌ غربی، اقدام به تولید گیربکس اتوماتیک کرده است.

وی افزود: این گیربکس، اولین گیربکس اتوماتیک با تکیه بر دانش فنی داخلی است که در مرکز رشد دانشگاه فنی استان توسط محققان بومی تولید شد که کاربرد اصلی آن بر روی خودروهای چینی و داخلی است.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد قطعات این گیربکس ساخت داخل است، اظهار داشت: طراحی و ریخته‌گری این قطعه نیز کاملا بومی و منحصر به فرد است.

یوسفی این دستاورد را ابتکاری بزرگ و قدمی موثر در صنعت خودروسازی کشور عنوان کرد و ادامه داد: کشش بازار داخلی به استفاده از گیربکس اتوماتیک از یک طرف و اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه از طرف دیگر سبب شده است تا تولید گیربکس به یک ایده در ذهن این جوان خلاق تبدیل شود.

وی قدرت بالا و صرفه اقتصادی را از مزیت‌های این گیربکس اتوماتیک در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی دانست و گفت: کاهش هزینه‌های خدمات پس از فروش و دسترسی آسان‌تر به این خدمات از دیگر مزیت‌های این محصول تولیدی است.

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید داخل نیازمند نصب گیربکس اتوماتیک است، خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از گیربکس تولید داخل نه تنها سبب کاهش وابستگی خواهد شد بلکه از خروج مقدار قابل توجهی ارز از کشور نیز جلوگیری خواهد کرد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head