نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۷
کد خبر: ۱۳۳۱۰۶
2020 November 18 - ۱۵:۴۹ - ۲۸ آبان ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز جزیره کیش به عنوان نقطه شروع پروژه پیاده‌سازی زیرساخت‌های نسل پنجم ارتباطات انتخاب شد و با اجرای سه پروژه توسعه حمل و نقل هوشمند این جزیره تحقق می یابد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا، ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، شرکت خدمات ارتباطی ایرانسل و سازمان منطقه آزاد کیش در یک تفاهم‌نامه همکاری چهار جانبه کنار هم قرار گرفتند تا سه پروژه عملیاتی را برای رفع نیازمندی‌های جزیره کیش اجرایی کنند.

«راه‌اندازی زیرساخت نسل پنجم ارتباطات در محیط»، «یکپارچه‌سازی اطلاعات مکانی خودروهای اجاره‌ای با سیستم جامع حمل‌ونقل جزیره» و «هوشمندسازی خودروی پلیس با ترکیب تصاویر دوربین‌های نصب شده بر روی آن و تصاویر پهپادی برای ثبت تخلفات رانندگی» پروژه‌های تعریف شده در این تفاهم نامه هستند.

این سه پروژه در حال حاضر با برگزاری دو جلسه کارگروه تخصصی متشکل از نمایندگان چهار طرف در حال پیگیری و جلسات منظم هفتگی با حضور نمایندگان ستاد و سازمان منطقه آزاد کیش به صورت مجزا برگزار شده است.

در حال حاضر 2 پروژه راه‌اندازی زیرساخت نسل پنجم ارتباطات در محیط و هوشمندسازی خودروی پلیس با ترکیب تصاویر دوربین‌های نصب شده بر روی آن و تصاویر پهپادی برای ثبت تخلفات رانندگی در مرحله استخراج ابعاد فنی است و یکپارچه‌سازی اطلاعات مکانی خودروهای اجاره‌ای با سیستم جامع حمل‌ونقل جزیره هم در مرحله بررسی فنی پروپوزال ارائه شده قرار دارد.

ستاد توسعه فناوری‌های فضایی و حمل‌ونقل پیشرفته معاونت علمی وفناوری ریاست جمهوری ضمن بهره مندی از دستاوردهای مفید ملی و بین المللی نسبت به هم افزایی فعالیت های مرتبط با حوزه حمل و نقل پیشرفته در بخش های مختلفی همچون حمل و نقل جاده ای، ریلی، دریایی، هوایی و یکپارچه سازی آنها به کمک فناوری های فضایی و تمامی حوزه های مرتبط نظیر وسایل نقلیه الکتریکی، ساخت تجهیزات فرودگاهی، تجهیزات راهسازی، اسکله و تجهیزات بندری فعالیت می کند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head