نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۰۰
کد خبر: ۱۳۳۰۲۶
2020 November 17 - ۱۰:۱۴ - ۲۷ آبان ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: برای پادشاه و ملکه در واگن مترو موکت قرمز پهن شد و زوج سلطنتی در حالی که دیگر اعضای هیات همراه روی موکت کف مترو نشسته بودند برای طرفداران سلطنت دست تکان دادند.
به گزارش پدال نیوز؛در حالی که روز شنبه گذشته پادشاه و ملکه تایلند در مراسم افتتاح خط مترو سریع‌السیر شهر بانکوک به ایستگاه مترو رفته بودند، هزاران نفر از معترضان دموکراسی‌خواه که در خیابان‌های بانکوک تظاهرات می‌کردند در برابر عبور کاروان حامل پادشاه و ملکه به نشانه اعتراض به این کاروان پشت کردند.

به گزارش عصرایران به نقل از "دیلی میل"، شاه "ماها واجیرالونگکورن" به همراه ملکه "سوتیدا" همسر پادشاه روز شنبه روی موکت قرمز تشریفات خط جدید مترو سریع‌السیر بانکوک را افتتاح کردند.

در مراسم افتتاح صدها طرفدار نظام پادشاهی با گردهم آمدن در ایستگاه جدید برای پادشاه و ملکه ابراز احساسات کردند و این در حالی بود که در خیابان‌های بانکوک، هزاارن نفر از معترضان دموکراسی‌خواه علیه نخست‌وزیر و ضرورت اصلاح نظام پادشاهی تظاهرات می‌کردند.

برای مراسم افتتاح یک موکت قرمز تشریفات روی واگن مترو پهن شده بود و روی صندلی مترو و زیر پادشاه و ملکه یک بالشت مخصوص گذاشته شده بود؛ در حالی که همه پرسنل نظامی و همراه پادشاه روی زمین نشسته بودند.

پادشاه تایلند در ماه مارس گذشته و از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا در جهان و کشورش به همراه همسرانش و به همراه هیاتی 100 نفره در هتلی لوکس در منطقه آلپ در ایالت بایرن آلمان مدت‌ها خود و همسرانش را قرنطینه کرده بود.

او در اکتبر 2016 و همزمان با فوت پدرش به جانشینی رسید و در  ماه مه 2019 با برگزاری مراسم تاجگذاری  رسما سلطنت خود را آغاز کرد.

تصاویر مراسم افتتاح مترو سریع شهر بانکوک در کنار تصاویر اعتراضات سراسری دموکراسی‌خواهان تایلند، در رسانه‌های جهانی بازتاب یافته است.

عکس: رویترز و EPA
عکس: رویترز و EPA
اعتراضات دموکراسی خواهان در شهر بانکوک همزمان با حضور پادشاه و ملکه در مراسم افتتاح مترو
اعتراضات دموکراسی خواهان در شهر بانکوک همزمان با حضور پادشاه و ملکه در مراسم افتتاح مترو
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head