نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۰۳:۰۲
کد خبر: ۱۳۲۹۹۰
2020 November 16 - ۱۴:۵۳ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- رییس پلیس راهنمایی و رانندگی البرز گفت: در اجرای طرح تشدید برخورد قانونی با وسایل نقلیه آلاینده و دودزا از امروز دوشنبه خودروهای با درصد آلایندگی بالا در این استان راهی تعمیرگاه می شوند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا، سرهنگ غلامعلی شرق اظهار داشت: با توجه به افزایش آلودگی هوای  شهرستان های استان البرز، طرح مقابله با خودروهای دودزا  دراین استان به اجرا درآمده است.

وی اضافه کرد:  اکنون با فعال شدن دوربین های پلاک خوان ، خودروهای فاقد معاینه فنی  به صورت برخط جریمه می شوند.

شرق خاطرنشان کرد: این مهم می‌تواند در کنترل  آلودگی هوا تاثیر گذار باشد ضمن آنکه خودروهای آلاینده به پارکینگ ها انتقال می یابد.

وی گفت: طرح برخورد با خودروهای آلاینده و فاقد معاینه فنی در همه فصول سال ادامه دارد  اما در 6 ماه دوم سال به دلیل آلودگی بیشتر در کلانشهر ها، این طرح ها با شدت بیشتری انجام می شود.
شرق افزود: خودروهایی که عمر تولید آن ها کمتر از چهارسال باشد نیازی به معاینه فنی ندارند اما بالای چهارسال  باید برگه معاینه فنی دریافت کنند.

وی بیان داشت: با توجه به وضعیت هوای استان البرز انتظار می رود شهروندان ضمن افزایش استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی نسبت به انجام معاینه فنی خودروهای خود و رفع نواقص فنی آنها اقدام کنند.
شرق افزود: اکنون 11 مرکز معاینه فنی خودرو در استان البرز فعال است که از این تعداد یک مرکز در شهرستان ساوجبلاغ، سه مرکز در نظرآباد و بقیه در کرج قرار دارند که مردم می توانند برای معاینه فنی خودروهای خود به این مراکز مراجعه کنند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head