نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۳:۲۱
کد خبر: ۱۳۲۹۷۴
2020 November 16 - ۱۲:۵۳ - ۲۶ آبان ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
معاون وزیر راه و شهرسازی خبر داد:
پدال نیوز- معاون وزیر راه و شهرسازی از آماده افتتاح شدن آزادراه کنارگذر شرق اصفهان به‌عنوان اولین پروژه کلان آزادراهی کشور در سال جهش تولید خبر داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از تسنیم، خیرالله خادمی در نشست خبری افتتاح راه‌آهن خواف-هرات و آزادراه شرق اصفهان (سپاهان) اظهار کرد: در کل کشور در بخش ریلی 3400 کیلومتر خط آهن در دست کار داریم. 8 پروژه 1560 کیلومتر به‌عنوان جهش تولید محسوب می‌شوند که پیشرفت فیزیکی بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به این‌که 1345 آزادراه در قالب 21 پروژه در حال ساخت است، افزود: 9 پروژه آزادراهی به طول 651 کیلومتر در اولویت قرار دارد تا بتوانیم امسال و سال آینده آنها را به بهره‌برداری برسانیم.

7800 مسیر بزرگراهی در کل کشور در در دست اجراست که از این میزان 1761 کیلومتر از این پروژه‌های بزرگراهی در قالب 32 محور در نظر گرفته شده است.

مجموع سرمایه‌گذاری برای این پروژه‌ها 24 هزار میلیارد تومان است، اضافه کرد: در بخش ریلی برای 8 پروژه (1532) چهار هزار و 780 میلیارد تومان اعتبار ریالی و 300 میلیون اعتبار ارزی در نظر گرفته شده است. آزادراه 8413 میلیارد تومان اعتبار دارد و در راه و بزرگراه نیز 4254 میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مدیرعامل شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل‌ونقل با بیان این‌که این اعداد با توجه به افزایش نرخ ارز حدود 50 درصدافزایش یافته است،‌گفت: برای اتمام این پروژه‌ها در مجموع 35هزار میلیارد تومان اعتبار مورد نیاز است.

خادمی با بیان این‌که پنجشنبه آینده اولین پروژه آزادراهی کلان کشور در سال جهش تولید (آزادراه کنارگذر سپاهان) به بهره‌برداری می‌رسد، افزود: از محور کاشان به اصفهان شروع این مسیر به طول 63.6 کیلومتر است.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان این‌که بازگشت سرمایه برا آتیه صبا این آزادراه  10 ساله است،‌ گفت: با احتساب سرمایه‌گذاری، سرمایه گذار قبلی احتمالا دوره بازگشت 15 ساله خواهد بود.

سیدعلیرضا عظیمی پور مدیرعامل شرکت آتیه صبا نیز در این نشست اظهار کرد: آزادراه شرق اصفهان در حوزه حمل‌ونقل و توزیع کالا در کشور و اقتصاد منطقه نقش موثری خواهد داشت، ضمن این‌که توسعه صنعت گردشگری می‌تواند در منطقه نقش خوبی را ایفا کند.

وی یادآور شد: بر اساس مصوبه هیئت دولت در سال 95 با ترکیب مشارکت 30 و 70 درصد (صندوق یازنشستگی) این قرارداد با شرایط ‌BOT  امضا شد و تا امروز 700 میلیارد تومان در پروژه هزینه شده است که برآورد می‌شود به 1000 میلیارد تومان افزایش یابد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head