نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۷
کد خبر: ۱۳۲۹۲۴
2020 November 15 - ۱۴:۲۰ - ۲۵ آبان ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- پلیس راهور تاکنون نسبت به جمع‌آوری و تعویض ۴۱ هزار و ۶۶۸ زوج پلاک معیوب و تغیر رنگ‌یافته اقدام کرده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از تسنیم، چندی پیش مدیرعامل یک تشکل مردم‌نهاد به نام تشکل مردمی پیشگیری و مبارزه با فساد با ارسال نامه‌ای به پلیس راهور ضمن انتقاد از وضعیت کیفیت پلاکها و جریمه شدن ناخواسته مالکان خودروها، خواستار حل این مسئله شد.

محمد محمدی مدیرعامل تشکل مردمی پیشگیری و مبارزه با فساد گفت: پلاکهای انتظامی بعضاً به دلیل نامرغوب بودن مواد اولیه، دچار رنگ‌پریدگی می‌شوند و به مرور زمان، رنگ آنها در مقابل آفتاب از بین می‌رود یعنی زمینه سفید رنگ پلاک، با گذشت زمان، تغییر رنگ داده و به زردی متمایل می‌شود.

وی تصریح کرد: پلیس نیز به این دلیل که راننده پلاک را مخدوش کرده، مالک خودرو جریمه می‌کند در صورتیکه راننده نقشی در این مخدوش شدن نداشته است.

محمدی افزود: باید جریمه‌هایی که در این رابطه صورت گرفته، مجدداً به مردم عودت داده شود به طور مثال افرادی با مراجعه به ما عنوان کرده‌اند توسط پلیس جریمه شده‌اند در صورتیکه نقشی در آن نداشته‌اند حتی فردی بوده که سه بار به این دلیل توسط پلیس جریمه شده است.

مدیرعامل تشکل مردمی پیشگیری و مبارزه با فساد یادآور شد: افرادی به عمد پلاک خود را مخدوش می‌کنند حتماً باید با آنها برخورد قانونی شود اما جریمه رانندگان به دلیل نامرغوب بودن پلاک نصب شده، صحیح نیست.

محمدی بیان کرد: از پلیس می‌خواهیم برای این پلاکهای انتظامی فراخوان داده و نسبت به تعویض آنها اقدام کند.

در همین رابطه سرهنگ علی محمدی، رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور در پاسخ به این ادعاها گفت: در یک بازه زمانی (حدوداً اوایل دهه 90) این مشکل وجود داشت که پلیس برای صاحبان این پلاکهای انتظامی فراخوان داد و به صورت رایگان اقدام به تعویض پلاک انتظامی و نصب پلاک مجدد برای خودروهای آنها کرد.

این مقام انتظامی افزود: برخی از افراد از این وضعیت سوء‌استفاده کرده و برای جریمه نشدن توسط دوربینها، اقدامات مشابهی مانند سوزاندن پلاکهای انتظامی یا مخدوش کردن پلاک می‌کنند که پلیس راهور این موارد را قطعاً تشخیص می‌دهد.

وی متذکر شد: افرادی که مدعی هستند همچنان دارای این مشکل هستند و پلاک انتظامی آنها از جنس نامرغوب و از نوع مدل مذکور در اوایل دهه 90 بوده، می‌توانند به مراکز تعویض پلاک مراجعه کنند تا نسبت به تعویض پلاک آنها به صورت رایگان اقدام شود، اگر فردی نیز نسبت به تعویض اینگونه پلاکها اقدام نکند یعنی خودش تمایلی به این کار ندارد.

رئیس مرکز شماره‌گذاری و تعویض پلاک پلیس راهور تصریح کرد: اکنون نیز شاید پلاکهای انتظامی کم و انگشت‌شماری در تهران وجود داشته باشد که از نوع آن مدل نامرغوب بوده است و صاحبان آن هنوز نسبت به تعویض پلاک خود اقدام نکرده‌اند قطعاً هیچ مشکلی برای تعویض پلاک این نوع پلاکها مشکلی وجود ندارد.

در ادامه روند رسیدگی به این موضوع، معاونت فنی مهندسی و خدمات ترافیک پلیس راهور با ارسال نامه‌ای به مدیرعامل و نائب رئیس تشکل مردمی پیشگیری و مبارزه با فساد اعلام کرد که به منظور رفع مشکلات اعلامی از تاریخ سوم خرداد 94، به استانهای دارای فراوانی پلاکهای معیوب و آسیب‌دیده به دلیل تغییر رنگ غیرعمدی پلاکها، ابلاغ شد تا با فراخوان و اطلاع‌رسانی توسط رسانه‌های محلی، پلاکهای یاد شده را به‌صورت رایگان تعویض کنند.

در ادامه این نامه آمده است: این موضوع مجدداً در تاریخ 9 بهمن 95 تأکید شد که عوامل انتظامی این پلیس در صورت مشاهده، مالکان را به همراه وسیله‌نقلیه به مراکز تعویض پلاک هدایت و از آن طریق نسبت به تعویض رایگان پلاک پس از احراز  اصالت و مالکیت اقدام کنند همچنین برابر بررسی به عمل آمده در این راستا تاکنون 41 هزار و 668 زوج پلاک معیوب و تغیر رنگ‌یافته جمع‌آوری و به‌صورت رایگان تعویض شده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head