نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ آذر ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۵
کد خبر: ۱۳۱۹۷۹
2020 October 26 - ۱۱:۳۶ - ۰۵ آبان ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
نماینده مردم شیروان در مجلس:
پدال نیوز: عضو کمیسیون صنایع مجلس گفت: در صورت اجرای طرح ساماندهی خودرو‌های سبک، اختلاف قیمت حاشیه بازار و کارخانه ۷۰تا۸۰ درصد کاهش می‌یابد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از صداوسیما، نماینده مردم شیروان با اشاره به طرح دولت و مجلس در مورد خودرو که اخیراً طرح دولت و مجلس برای ساماندهی خودرو های سبک در مرحله اصلاحاز سوی وزیر صمت مطرح شده اظهار داشت: این طرح همان طرح ساماندهی خودرو سبک است که در کمیسیون صنایع در دست بررسی است که قرار شد با وزارت صمت به یک اتفاق نظری برسیم که بعد برای اجرا، تصویب شود.

علی جدی افزود: این طرح در صحن کمیسیون صنایع بررسی شده است و دوباره به کارگروه ارجاع داده شد تا اصلاحاتی انجام شود.

وی گفت: یکی از مهم‌ترین مباحثی که قرار شده مورد اصلاح قرار گیرد بحث عرضه خودرو در بورس است چرا که این سیاست هنوز مخالفانی دارد و مقرر شده با انجام اصلاحاتی، طرح نهایی شود.

وی در مورد اینکه آیا در طرح الزامی برای عرضه تمامی محصولات خودرو در بورس در نظر گرفته خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: هدف ما این است که به صورت الزامی همه محصولات در بورس عرضه شود تا از این طریق شفافیت عرضه خودرو افزایش یابد و انگیزه‌ای برای تولید بیشتر برای خودروساز ایجاد شود.

جدی با اشاره به اینکه درباره عرضه خودرو در بورس با وزیر صمت هنوز به توافق نرسیده ایم افزود: وزیر صمت با نحوه عرضه تمامی محصولات خودرو در بورس مخالف است و هنوز به طور کلی در مورد عرضه خودرو در بورس با وزیر به توافق نرسیده ایم که البته در حال رایزنی و بررسی هستیم و به زودی به یک اتفاق نظری خواهیم رسید.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص تأثیر عرضه خودرو در بورس بر قیمت این محصول، اظهار داشت: قطعاً این اقدام، قیمت خودرو را در حاشیه بازار کاهش خواهد داد، اما اینکه قیمت حاشیه بازار به قیمت درب کارخانه نزدیک شود، احتمالش کم است.

نماینده مردم شیروان همچنین گفت: پیش بینی می‌شود که در صورت تصویب و اجرای طرح، اختلاف قیمت حاشیه بازار با قیمت کارخانه ۷۰تا۸۰ درصد کاهش یابد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head