نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۲۲:۴۸
کد خبر: ۱۳۱۹۲۸
2020 October 25 - ۱۱:۲۴ - ۰۴ آبان ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برخی دستگاه‌ها از جمله وزارت صمت و سازمان برنامه و بودجه همکاری‌های لازم و قانونی برای خروج و اسقاط خودروهای فرسوده را نداشته‌اند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از تسنیم، بهزاد اشجعی دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست با انتقاد از اجرا نشدن قوانین و آئین‌نامه‌های اسقاط خودروهای فرسوده، اظهار کرد: سازمان محیط زیست همواره تلاش‌‌های لازم برای اجرای قوانین در حوزه خروج و اسقاط خودروهای فرسوده را داشته، اما این اقدامات و تلاش‌‌‌ها کافی نیست.

وی اضافه کرد: سازمان حفاظت محیط زیست از دهه 80 به سایر دستگاه‌ها در اسقاط خودروهای فرسوده کمک کرده است، البته تمام اقدامات در حوزه خروج خودروهای فرسوده نیازمند اقدامات میان‌بخشی است، اما برخی دستگاه‌ها از جمله وزارت صمت و سازمان برنامه و بودجه همکاری‌های لازم و قانونی برای خروج و اسقاط خودروهای فرسوده را نداشته‌اند.

دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه 45 درصد آلودگی هوای شهر تهران ناشی از خودروهای فرسوده است، گفت: نوسازی و بهسازی خودروها در شهر تهران تأثیر قابل‌توجهی در کنترل و کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ دارد.

اشجعی با اشاره به وظایف دستگاه‌های مختلف در قِبال اسقاط و از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، تأکید کرد: متولی اصلی پیگیری امور مربوط به از رده خارج کردن خودروهای فرسوده، ستاد مدیریت حمل و نقل و سوخت است، اما سازمان محیط زیست نیز وظایفی در این راستا دارد.

وی ادامه داد: به تازگی جلسه‌ای با ستاد مدیریت مصرف سوخت کشور برای خروج خودروهای فرسوده و نحوه جایگزینی آن داشته‌ایم که نتایج آن در جلسات بعدی که در سطح کارشناسی برگزار خواهد شد، نهایی می‌شود.

دبیر کمیته فنی صدور مجوز‌های خودرویی سازمان حفاظت محیط زیست در پایان خاطرنشان کرد: سهم خودروهای فرسوده عمومی در آلودگی هوای شهرهای بزرگ و پر جمعیت، حدود 65 درصد است که نوسازی و یا از رده خارج کردن این خودروها به همین میزان در کاهش آلودگی هوای شهرهای بزرگ مؤثر است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head