نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ آذر ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۸
کد خبر: ۱۳۱۹۲۳
2020 October 25 - ۱۰:۲۱ - ۰۴ آبان ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: رانندگان حرفه ای که از سوی پلیس راهنمایی و رانندگی مورد تجلیل قرار گرفته اند، در مورد دغدغه های خود در زمان شیوع ویروس کرونا سخن گفتند.
به گزارش پدال نیوز، چندی پیش سردار تیمور حسینی رییس پلیس راه ناجا از برخی رانندگان حرفه‌ای در مراسمی به عنوان «تجلیل از نمونه‌های ترافیکی» تقدیر و تشکر کرد.  
 
وی درباره چرایی انتخاب این رانندگان گفت: این رانندگان از بین ۶۰۰ هزار راننده وسایل نقلیه عمومی برون شهری انتخاب شده اند، زیرا این افراد دو سال پی در پی، هیچگونه تخلف و تصادفی نداشته اند و این افراد به عنوان سفیران قانون و فرهنگ ترافیکی هستند و باید علاوه بر تجلیل، از آن‌ها به عنوان سرمایه انسانی در حوزه‌های مختلف مانند آموزش استفاده کنیم.
 
در ادامه  با دو تن از این رانندگان حرفه‌ای که مورد تجلیل رییس پلیس راه نیروی انتظامی قرار گرفته اند را می‌خوانید.
 
پروتکل‌های بهداشتی در پایانه‌های مسافربری رعایت نمی‌شود
 
هادی نامجو گفت: من راننده اتوبوس شیراز-تهران هستم وسیزده سال است که رانندگی می‌کنم.
 
این راننده نمونه ادامه داد: من یک روز در میان به جاده میزنم و هر سفر ۴۸ ساعت طول می‌کشد.
 
نامجو با اشاره به تاثیر ویروس کرونا بر شغل خود اظهار کرد: کرونا بر روی همه مشاغل تاثیر گذاشت و متاسفانه امنیت شغلی ما را به خظر انداخت و ما نوبتی به کار مشغول می‌شویم که این امر درآمد ما را بسیار کاهش داده است.
 
وی ادامه داد: متاسفانه پروتکل‌های بهداشتی در هیچ کدام از پایانه‌های مسافربری رعایت نمی‌شود.
 
این راننده گفت: حمل و نقل مسافر و کالا یکی از مهم‌ترین بخش‌های هر دولتی است که باید مورد توجه مسئولان قرار گیرد، اما متاسفانه این امر محقق نشده و هنوز هیچ سهمیه یا کمکی برای رانندگانی که از کرونا آسیب دیده اند، در نظر نگرفته شده است.

مسافر بدون ماسک سوار نمی‌کنم
 
فاطمه بهرام زاده یکی از رانندگان تاکسی حرفه‌ای گفت: من راننده تاکسی خط شهریار- سه راه مارلیک در استان تهران هستم.
 
وی افزود:از آنجایی که با شیوع ویروس کرونا، تعداد مسافران ما کم شده، درآمد ما نیز بسیار کم شده است.
 
این راننده با بیان اینکه سرپرست خانوار است، ادامه داد: با وجود اینکه تعداد مسافران کم شده ما برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی مجبور به سوار کردن تعداد کمتری از مسافران هستیم و این شرایط را سخت‌تر نیز می‌کند.
 
بهرام زاده با اشاره به ماسک زدن حین رانندگی گفت: ما صبح تا شب رانندگی می‌کنیم و این کار با ماسک زدن بسیار سخت‌تر هم می‌شود، اما همه ما مجبور به رعایت هستیم.
 
وی افزود: اگر مسافران ماسک نزنند، آن‌ها را سوار نمی‌کنم و از مسافران می‌خواهم که برای حفظ سلامتی همه سرنشینان تا رسیدن به مقصد ماسک بزنند.
 


منبع: میزان


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head