نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۷ آذر ۱۳۹۹ - ۱۵:۵۷
کد خبر: ۱۳۱۷۹۱
2020 October 21 - ۰۹:۵۰ - ۳۰ مهر ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
بیراهه نورد سنگین؛
پدال نیوز: اتاقک یا کابین این وسیله با فناوری بالایی تولید و تنظیم می شود تا توانایی تراز کردن، کشش، جابجایی و گردش در مسیر حفظ تعادل بیل را داشته باشد.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ بیل مکانیکی یکی از مهمترین ماشین های سنگین عمرانی و مهندسی است که از بازوی مفصلی، کابین گردان و چرخ(زنجیر یا لاستیک) تشکیل شده است. باتوجه به ساختار؛ بیل مکانیکی برای مواردی مانند حفر گودال، زیرسازی، حمل مواد، تخریب، خاک برداری، تسطیع زمین، معدنکاری، لایروبی مسیرهای آبی و ... تبدیل به یک ابزار تخصصی می شود.

بیل  مکانیکی انواع مختلفی دارد که احتمالا جذاب ترین و متفاوت ترین کلاس آن با نام "عنکبوتی" یا "قدم زن" شناخته می شود. این کلاس به دلیل ساختار خاص چرخ ها و بازوهای مستقل تبدیل به یک بیراهه نورد فوق حرفه ای و قدرتمند شده است.

در برخی از مدل ها پشت هر چرخ یک بازوی هیدرولیک اضافه نیز کار گذاشته می شود که بر قابلیت های عملیاتی محصول می افزاید تا خیلی سریع از شیب ها پایین برود، به تپه های شیب دار صعود کند، داخل آب راه برود و تقریبا هر کار غیر ممکنی را انجام دهد!

اتاقک یا کابین این وسیله با فناوری بالایی تولید و تنظیم می شود تا توانایی تراز کردن، کشش، جابجایی و گردش در مسیر حفظ تعادل بیل را داشته باشد. در قسمت پاها نیز شرایط دقیقا مشابهی وجود دارد و اساسا به همین دلیل از مفهوم عنکبوتی برای آن استفاده می شود.

این نوع از بیل مکانیکی اولین بار در سال 1966 توسط سوئیسی ها و به منظور کار در زمین های صخره ای مورد توجه قرار گرفت اما مشکلاتی را نیز همراه خود دارد مانند هزینه بالای تولید و نگهداری و دشواری کنترل توسط اپراتور.عصر ایران
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head