نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۴ آبان ۱۳۹۹ - ۱۰:۴۱
کد خبر: ۱۳۱۶۲۶
2020 October 17 - ۱۴:۲۹ - ۲۶ مهر ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- رییس کمیسیون عمران و حمل ونقل شواری شهر درباره‌ی نحوه تصمیم گیری درباره‌ی طرح ترافیک نوضیحاتی داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران، محمد علیخانی عضو شورای شهر تهران با اشاره به نزدیکی فصل سرما و تغییرات ترافیکی شهر تهران به دلیل آلودگی هوا گفت:مرجع تصمیم گیری درباره‌ی طرح ترافیک شورای ترافیک تهران است که تصمیماتی مثل ساعت محدوده، روز‌های محدوده و چگونگی اجرای محدوده طرح ترافیک را می‌گیرد.

رئیس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به نحوه‌ی اجرای طرح ترافیک در چند ماه قبل اظهار کرد:شورای شهر، لغو طرح ترافیک را پیشنهاد داد، اما در شورای ترافیک این طرح تصویب شد و فقط شورای شهر می تواند نظرات خود را درباره ی اجرای طرح ترافیک به شورای ترافیک اعلام کند. شورای شهر طبق قانون درباره‌ی تعرفه ها، نرخ‌ها و عوارض طرح ترافیک می‌تواند تصمیم گیری کند.

وی ادامه داد:در شورای ترافیک تهران دستگاه‌هایی مثل راهنمایی و رانندگی، استانداری و شهرداری حضور دارند که اگر شرایط آلودگی هوا در زمستان بیشتر شود و وارونگی دما رخ دهد تصمیمات لازم را خواهند گرفت و اگر نیاز باشد قطعا اعضای شورای شهر تذکر‌های لازم را به شورای ترافیک می‌دهد. در این خصوص نقص قانون وجود دارد و آن هم به این دلیل است که هیچ عضوی از شورای شهر در شورای ترافیک حضور ندارد.

علیخانی افزود:به نظر من باید حداقل یک عضو شورای شهر در جلسات شورای ترافیک حضور داشته باشد و می‌تواند این نماینده شورای شهر رییس شورا یا رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل باشد. البته آقای هاشمی مکاتباتی با وزارت کشور داشته اند، اما تاکنون این اتفاق رخ نداده است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head