نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۲ آبان ۱۳۹۹ - ۱۱:۱۰
کد خبر: ۱۳۱۵۳۳
2020 October 14 - ۱۶:۲۰ - ۲۳ مهر ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
معاون وزیر صمت و سرپرست ایدرو مطرح کرد:
پدال نیوز: معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه یکی از سیاست‌های وزارت صمت حمایت از تولید موتورسیکلت‌های برقی است، از در دستور کار قرار گرفتن تولید ۵۰ هزار دستگاه موتورسیکلت برقی با توجه به توان تولید موجود، خبر داد.
به گزارش پدال نیوز؛ طبق اعلام وزارت صنعت، معدن و تجارت، امیر بیات در نشست برنامه‌ریزی تولید انبوه موتورسیکلت‌های برقی، با اعلام این خبر، اظهار کرد: در این طرح با حذف هزینه ۴۰ درصدی باتری و بهره‌گیری از شیوه سوآپ و باتری‌های امانی و ایجاد زیرساخت‌های لازم ارزان‌سازی قیمت محصول مدنظر قرار دارد.

سرپرست سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران، با اشاره به اقدامات این سازمان در این رابطه، از جمله برگزاری فراخوان طراحی و تولید انبوه موتورسیکلت برقی با مشارکت بخش خصوصی، شناسایی فعالان در حوزه تولید موتورسیکلت برقی داخل کشور، برگزاری جلسات هماهنگی با تولیدکنندگان داخلی، جمع آوری اطلاعات و ارزیابی کامل تولیدکنندگان منتخب داخل کشور و…، تصریح کرد: تولید موتور سیکلت برقی با توان مناسب هم برای جابجایی عادی و هم به عنوان وسیله کار و با هدف کاهش آلایندگی در دستور کار است.

وی همچنین شناسایی ظرفیت تولید قطعات و اجزاء اصلی موتورسیکلت برقی در کشور با هدف کاهش ارزبری، تعمیق ساخت داخل، تامین اقلام استاندارد، افزایش تولید و ارزان‌سازی تیپ‌های معین را از دیگر اقدامات ایدرو در طرح تولید موتور سیکلت برقی برشمرد.

بیات اعلام کرد: سازمان ایدرو، مشترک سازی قطعات نظیر موتور الکتریکی و درایو، مجموعه باتری و سامانه مدیریت، شارژر و مبدل ها با هدف بومی سازی و ایجاد مقیاس اقتصادی تولید را پیگیری می کند.

معاون وزیر صمت و رئیس هیات عامل ایدرو، پشتیبانی مجلس شورای اسلامی، حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، وزارت کشور، شهرداری‌ها، پلیس راهور و سایر بخش‌ها را در شتاب بخشی به طرح توسعه، تولید و استفاده از موتور سیکلت‌های برقی ضروری خواند.

در این جلسه همچنین اقبال شاکری- عضو هیئت رئیسه فراکسیون اقتصاد دانش بنیان مجلس- از آمادگی دستگاه قانون‌گذاری برای پشتیبانی از این طرح خبر داد.

نمایندگان دستگاه‌های مرتبط از جمله وزارت کشور و نیرو، شهرداری تهران و شرکت‌های تولیدکننده موتورسیکلت نیز در این نشست ضمن ارائه دیدگاه‌های خود بر ضرورت اجرای طرح تاکید کردند.


منبع: ایسنا

انتهای پیام/
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head