نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۵
کد خبر: ۱۳۱۴۳۰
2020 October 12 - ۱۱:۲۴ - ۲۱ مهر ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ خبر داد؛
پدال نیوز: سرهنگ مومنی گفت: ۴۷ درصد متوفیان حوادث رانندگی در شش ماهه اول سال ۹۹ مربوط به موتورسیکلت سواران است.
به گزارش پدال نیوز؛ سرهنگ احسان مومنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ در گفت‌وگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان، اظهار کرد: ۴۷ درصد متوفیان ناشی از حوادث رانندگی در شش ماهه اول سال ۹۹ مربوط به موتورسیکلت سواران است که نسبت به تعداد متوفیان مدت مشابه سال قبل حدود ۱۴درصد افزایش پیدا کرده است.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: حدود نیمی از متوفیان در بازه سنی ۱۸ تا ۳۰ سال (جوانان) هستند که در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات و به علت ضربه وارده به سر و صورت جان خود را از دست دادند.

او گفت: بیشترین علت وقوع تصادفات مربوط به عدم توانایی در کنترل موتورسیکلت ناشی از تخطی از سرعت مطمئنه و عدم توجه به جلو در رانندگی است که در ۶۰درصد از کل تصادفات، موتورسواران مقصر حادثه هستند.

سرهنگ مومنی بیان کرد: ۷۰ درصد تصادفات موتورسیکلت سواران در معابر بزرگراهی به وقوع پیوسته است.

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ افزود: به رانندگان موتورسیکلت توصیه می‌شود به هنگام رانندگی حتماً از کلاه ایمنی استفاده کنند و حرکت در بین خودرو‌ها و حرکات نمایشی و مارپیچ نداشته باشند.

او با بیان اینکه رانندگان موتورسیکلت نباید بار‌های حجیم جا به جا کنند، گفت: همچنین حرکت در پیاده راه‌ها، خلاف جهت، خطوط ویژه اتوبوسرانی، تونل‌های شهری و محور‌های بزرگراهی نباید داشته باشند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head