نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۴:۴۳
کد خبر: ۱۳۰۴۸۱
2020 September 21 - ۱۲:۲۹ - ۳۱ شهريور ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
رییس سازمان صنعت،معدن و تجارت قم:
پدال نیوز- رییس سازمان صنعت،‌ معدن و تجارت قم گفت: درسال جهش تولید ۴۰۰ دستگاه کامیون و کامیونت در قم تولید و به بازار عرضه می‌شود.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایرنا، محمود سیجانی بیان کرد: تاکنون بیش از 30 درصد برنامه تولید این محصولات در استان محقق و به بازار عرضه ‌شده‌است.

وی افزود: شهرک‌های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم با دارا بودن امکانات زیرساختی مناسب، بهترین شرایط را برای استقرار صنعت خودروسازی و صنایع وابسته به آن دارد.

وی ادامه داد: صنعت خودروسازی یکی از حوزه‌های مهم موردتوجه برای پذیریش سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی در قم است که حمایت همه‌جانبه مسئولان استان را درپی دارد.

سیجانی گفت:‌ وجود واحدهای متعدد قطعه‌سازی، یکی از پیش‌نیازهای اصلی برای استقرار صنایع خودروسازی است که این مهم در قم موجود است و سرمایه‌گذاران می‌توانند از این ظرفیت برای تامین زنجیره تولید خود استفاده کنند.

وی بیان کرد: همچنین شهرک‌های صنعتی و منطقه ویژه اقتصادی سلفچگان قم به راه‌های اصلی تبادل کالا و مهمترین بازارهای مصرف کشور متصل است و سرمایه‌گذاران در صنعت خودروسازی می‌توانند تولیدات خود را به‌سرعت به بازارهای داخلی و بین‌المللی عرضه کنند.

حجم سرمایه‌گذاری انجام‌شده برای واحدهای صنعتی استان قم فراتر از 51 هزار میلیارد ریال است که با این حجم از سرمایه‌گذاری صورت گرفته در حدود 2هزار و 400 واحد صنعتی و تولیدی استان برای بیش از 57 هزار تن فرصت اشتغال ایجادشده است؛ قم دارای هفت شهرک صنعتی شکوهیه، الغدیر، چاپ و نشر، سلفچگان، محمودآباد، ثامن‌الائمه (ع) - قنوات - و فناوری اطلاعات و ارتباطات (I.C.T) و چهار ناحیه صنعتی خورآباد، دستجرد، سیرو و طغرود است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head