نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۰۱
کد خبر: ۱۳۰۳۷۰
2020 September 19 - ۱۵:۴۴ - ۲۹ شهريور ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران گفت: روزانه ۸ درصد اتوبوس‌های پایتخت به دلیل فرسودگی تعمیر می‌شوند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از فارس، محمود ترفع، مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران درباره  وضعیت اتوبوس‌های پایتخت اظهار داشت: ناوگان اتوبوسرانی در حال حاضر با فرسودگی تعدادی زیادی اتوبوس مواجه است و تلاش کرده‌ایم با تعمیر قطعات اتوبوس‌ها خدمت رسانی به شهروندان را انجام دهیم و بدون هیچ خللی خدمات به شهروندان ارائه شود.

وی افزود: روزانه حدود 7 تا 8 درصد ناوگان با توجه به فرسودگی نیاز به تعمیر پیدا می‌کنند که در کنار این موضوع مشکلات تحریم، افزایش نرخ ارز، و کاهش درآمد به علت کمتر شدن مسافر در شرایط کرونا باعث ایجاد شرایط سختی در ناوگان اتوبوسرانی شده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی شهر تهران درباره تصویر منتشر شده در فضای مجازی، مبنی بر وضعیت نامناسب کف اتوبوس و احتمال حادثه سقوط شهروندان از اتوبوس گفت: هیچ راننده‌ای با وضعیت نامناسب اتوبوس امکان تردد ندارد و ممکن است در حین کار، اتوبوس دچار مشکل شده باشد و یا این عکس توسط پرسنل ناراضی در تعمیرگاه گرفته شده باشد. ولی به طور قطع در صورت مشاهده چنین مشکلاتی حتما اتوبوس از خط خارج می‌شود.

ترفع در مورد سرانجام خرید اتوبوس‌های جدید برای پایتخت گفت: این موضوع در دست پیگیری است و به محض نهایی شدن قراردادهای مربوطه به صورت کامل اطلاع رسانی خواهد شد.

ترفع گفت: حمایت‌های دولت در این زمینه حائز اهمیت است و درخواست داریم تمهیدات لازم در این زمینه انجام گیرد و دولت به قول خود برای بازسازی ناوگان اتوبوسرانی عمل کند.

وی گفت: تهران در حال حاضر بیش از 5500 دستگاه اتوبوس دارد که عمر متوسط بسیاری از اتوبوس‌ها بیش از 10 سال است و نوسازی آنها هرچه سریع‌تر باید انجام گیرد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head