نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۶ آبان ۱۳۹۹ - ۰۳:۵۷
کد خبر: ۱۳۰۳۰۷
2020 September 18 - ۱۱:۰۹ - ۲۸ شهريور ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
/ اتحادیه اروپا همچنان بازنده شیوع کرونا
پدال نیوز: در حالی شیوع کرونا در چند ماه گذشته بیشتر صنایع در جهان از جمله خودروسازی را متحمل خسارات مالی فراوانی کرده که آمارهای منتشره حاکی از رونق فروش خودرو در بازارهای چین، بارقه‌ای از امید را در بازارهای جهانی به وجود آورده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خودروکار، جدیدترین آمارهای رسمی، میزان فروش خودرو در بازار چین در ماه مرداد وشهریور ماه رشد ۱۲ درصدی را نشان می‌دهد. کارشناسان پیش‌بینی می کنند روند رو به رشد صنعت خودروسازی در چین ادامه داشته باشد که دلیل این روند اجرای سیاست‌های محرک پولی و مالی از سوی پکن بوده که بازار خودروی این کشور را با رونق خوبی روبرو کرده است.

ویروس کرونا ابتدا در شهر ووهان چین آغاز شد که شمار زیادی از شرکت‌های خودروساز و قطعه‌ساز جهان از جمله جنرال موتورز، هوندا، نیسان و گروه پژو در آن
پایگاه تولیدی دارند.
سالیان متمادی چین بهشت خودروسازان آمریکایی، اروپایی و ژاپنی به شمار می‌رفت، اما اکنون سایه کرونا سبب کاهش تقاضا در خودروسازی جهان و به تبع آن، بازار چین شده است. پس از همه‌گیری بیماری کرونا و آغاز قرنطینه در ووهان، کم‌کم شمار مبتلایان در سایر کشورهای جهان از جمله اروپا و آمریکا نیز رو به افزایش گذاشت و با افزایش شمار مرگ و میر ناشی از این بیماری مهلک، اثر دومینویی آن بر کل خودروسازی در جهان احساس شد و بازار به کما رفت.

اگر چه در حال حاضر شمار اندکی از شرکت‌های خودروسازی در جهان کم‌کم فعالیت‌های خود را آغاز کرده‌اند ولی تعطیلی چندین ماهه به‌دلیل قرنطینه، سبب بروز رکود شدید در زنجیره خودروسازی دنیا شده است.

این در حالیست که در تیر و مردادماه میزان فروش خودروهای سواری در سراسر جهان در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته میلادی به دلیل افزایش شیوع بیماری کرونا با کاهش ۷ درصدی روبرو شده بود.

اما در همین حال صنعت خودرو اروپا به دنبال شیوع کرونا در نیمه نخست سال میلادی جاری ۹۰ میلیارد یورو خسارت دیده و اگر چه در حال حاضر نشانه‌هایی از بهبود اوضاع بازار خودرو در جهان در سه ماه دوم سال جاری میلادی به چشم می‌خورد، ‌اما تداوم روند شیوع بیماری کرونا آینده صنعت خودروسازی را در هاله‌ای از ابهام فرو برده است.

انجمن خودروسازان اتحادیه اروپا در جدیدترین گزارش خود از رکود شدید در صنعت خودروسازی در قاره سبز خبر می‌دهد و در عین حال پیش‌بینی شده میزان تولید خودرو تا پایان ۲۰۲۰ در منطقه اتحادیه اروپا که یکی از بزرگترین تولیدکننده‌های خودرو در جهان است، با کاهش ۲۵ درصدی روبرو شود.

انجمن خودروسازان اتحادیه اروپا می‌گوید به دلیل بیماری کرونا میزان تقاضا برای ثبت‌نام و فروش خودروهای سواری در کشورهای اروپایی رو به کاهش است.
میزان تولید خودرو در کشورهای مذکور در سه ماه نخست سال جاری میلادی در مقایسه با مدت زمان مشابه، کاهش ۸۴ تا ۹۴ درصدی را تجربه کرده است.

همچنین بنابر پیش‌بینی تارنمای بی. سی. جی، میزان تولید در چین، آمریکا و اروپا نیز تا پایان سال ۲۰۲۰ کاهش ۱۴ تا ۲۲ درصدی را تجربه می‌کند.


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head