نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۳۰ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۲
کد خبر: ۱۳۰۲۴۴
2020 September 16 - ۱۲:۱۷ - ۲۶ شهريور ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
عضو کمیسیون صنایع مجلس:
پدال نیوز: ایزدخواه عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی گفت: طرحی را در زمینه ساماندهی بازار خودرو در مجلس به اتمام رسانده‌ایم که شورای رقابت در این طرح تنها فرمول قیمت گذاری خودرو را تعیین می کند.
به گزارش پدال نیوز؛ روح الله ایزدخواه در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی بازار، با اشاره به نابه سامانی قیمت خودرو در کشور گفت: به اعتقاد بنده تا زمانی که مکانیزم توزیع و عرضه خودرو در کشور اصلاح نشود، قیمت گذاری خودرو اصلاح نخواهد شد.

وی تاکید کرد: باید مکانیزم توزیع و عرضه خودرو در کشور درست و مناست شده و با روش و شیوه‌هایی نظیر قرعه کشی خودرو ما به جایی نمی رسیم.

این نماینده مجلس اظهار داشت: شیوه فروش خودرو از طریق قرعه کشی، شیوه و راهکار غلطی است.

این نماینده مجلس با اشاره به نقش شورای رقابت در افزایش قیمت خودرو گفت: در حال حاضر طرحی را در زمینه ساماندهی بازار خودرو در مجلس به اتمام رسانده‌ایم که در این طرح درباره نحوه فعالیت شورای رقابت مواردی مطرح شده است؛ در این طرح شورای رقابت نمی‌تواند قیمت گذاری خودرو را دستوری کند.

وی تاکید کرد: همچنین شورای رقابت در این طرح و درباره اعمال برخی کنترل‌ها، عهده دار وظایفی است و تنها باید فرمول قیمت گذاری خودرو را تعیین کند نه اینکه عدد خودرو را مشخص کرده و نظر خود را به صورت دستوری اعلام کند.


rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head