نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۶
کد خبر: ۱۲۸۶۰۷
2020 August 10 - ۱۳:۲۵ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: مدیر عامل متروی تهران از تلاش برای انبوه سازی قطار ملی خبر داد.
به گزارش پدال نیوز، علی امام در مراسم رونمایی از دستاوردهای طراحی و ساخت قطار ملی مترو که به صورت مجازی برگزار شد با بیان این که امروز مایه افتخار است که در خدمت تولیدکنندگان داخلی قطعات مترو هستیم گفت: پروژه تولید یک رام قطار متروی ملی به میانه راه رسیده است و امیدواریم تا دهه فجر بتوانیم یک رام قطار تولید ملی را عرضه کنیم.

وی با بیان این که کار ما محدود به تولید یک قطار نیست و حتما انبوه سازی را دنبال می‌کنیم، تصریح کرد: بر همین اساس در مجمع عمومی مترو مجوز انعقاد قرارداد با همین مجموعه‌ها را برای تولید 105 واگن دریافت کردیم که حالا تفاهم نامه‌های آن را با جهاد دانشگاهی و شرکت واگن سازی امضاء کردیم.

امام با تاکید بر این که امیدواریم قطار ملی در همه کشور با استفاده از ظرفیت چهار کارخانه واگن سازی دنبال شود تا شاهد تولید قطار ملی باشیم گفت: قرارداد ساخت 2000 واگن قرار بود از طریف فایناس پیگیری شود اما به واسطه تحریم‌ها می‌توان این فرصت را به شرکت‌های داخلی داد و از ظرفیت آنها استفاده کرد. امیدواریم با حمایت‌های دولت از شرکت‌های داخلی بتوانیم این 2000 واگن را داخلی سازی کنیم.

در مراسم صبح امروز که با حضور شهردار تهران، معاون علمی رئیس جمهور ، رئیس جهاد دانشگاهی و معاونان شهردار و اعضای شورا برگزار شد از قطعات داخلی سازی شده مترو رونمایی شد.  


منبع: ایسنا

انتهای پیام/
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head