نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۴:۳۴
کد خبر: ۱۲۸۵۸۹
2020 August 10 - ۱۱:۲۱ - ۲۰ مرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
/ سه مدل خودروی برقی جدید تا 2025
پدال نیوز: ایونیک اکنون زیربرند برقی هیوندایی است که به زودی سه مدل خودروی جدید به بازار عرضه می کند.
به گزارش پدال نیوز، از سه مدل خودروی آیونیک جدید هیوندایی، یک محصول در افق دید قرار گرفته و آماده عرضه به بازار می شود.

در سال 2015، هیوندایی به طور رسمی زیربرند لاکچری خود را به نام جنسیس به دنیا عرضه کرد. شکل گیری این زیربرند به دلیل موفقیت چشمگیر و خیره کننده ی جنسیس کوپه بود. این تصمیم هیوندایی خیلی هوشمندانه بود و امروزه هم این زیربرند در بین محصولات هیوندایی در ایالات متحده، به موفقیت خود ادامه می دهد.

حالا بعد از گذشت 5 سال، این خودروساز کره جنوبی، همان مسیر را دوباره در پیش گرفته و این بار قرار است برند معروف باتری سازی آن آیونیک، به زیربرند خودروهای برقی این کمپانی خودروساز تبدیل شود.

با انتشار این خبر، ارزش سهام هیوندایی 10.2 درصد افزایش یافت و به بالاترین قیمت از ماه مه 2018 تاکنون رسید.

هیوندایی در چشم انداز آینده خود دیده است که در سال 2025 به مقام سوم سازندگان خودروهای برقی در دنیا تبدیل می شود. به بیان دیگر ظرف 5 سال آینده 10 درصد از سهم خودروهای برقی جهان آیونیک هیوندایی خواهد بود که معادل 1 میلیون دستگاه خودروی برقی است. در حال حاضر ارزش سهام هیوندایی 162 هزار ون معادل 136.47 دلار است. ارزش سهام کیا موتورز که خواهر هیوندایی در کره جنوبی به حساب می آید، نیز به میزان 5.6 درصد افزایش یافت. که نشانه ی افزایش امیدواری سرمایه گذاران به این دو برند است.

آیونیک 5 که یک کراس اور با اندازه متوسط است در حقیقت روی پلتفرم هیوندایی مفهومی 45 سال 2019 تولید شده است. سال 2022 هم آیونیک 6 به بازار می آید که یک سدان روی پلتفرم مفهومی هیوندایی پرافسی است. در سال 2024 هم آیونیک 7 معرفی می شود که یک کراس اور بزرگ است.rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head