نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۰:۱۰
کد خبر: ۱۲۸۳۷۷
2020 August 04 - ۱۷:۴۴ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: شرکت ایران خودرو ساعاتی پیش میزبان رییس و اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی در نمایشگاه دستاوردهای ساخت داخل این شرکت بود. ایران خودرو در این مراسم ضمن نمایش صد ها قطعه داخلی سازی شده در راستای کاهش ارزبری، گیربکس های شش سرعته دستی جدید دنا و رانا و همچنین طرح مفهومی سدان جتکو ( شرکت جامع تحقیق و توسعه فناوری های خودرو) را به نمایش گذاشت.
به گزارش پدال نیوز، شرکت ایران خودرو در راستای برنامه خودکفایی و تامین ارزبری در سال های 1399و 1400، 152 قطعه-پروژه با کاهش ارزبری 246 میلیون یورو را برنامه ریزی کرده است که برنامه این شرکت برای کاهش ارزبری سال جاری 153 میلیون یورو است و 93 میلیون یورو نیز برای سال 1400 در برنامه ایران خودرو قرار دارد.

این شرکت میزهای متعدد داخلی سازی را تعریف کرده است که در نتیجه میزهای خودکفایی یک تا چهار ایران خودرو مجموعا شامل 69 پروژه با مشارکت 59 شرکت می شود که نتیجه کاهش ارزبری 167 میلیون یورویی را در پی خواهد داشت. نخستین میز خودکفایی ایران خودرو در تیرماه سال گذشته برپا شد و چهارمین میز خودکفایی این شرکت نیز در تیرماه امسال برگزار شد. در مجموع پروژه های داخلی سازی ایران خودرو تا کنون 63 قطعه ر قالب 32 پروژه به تولید انبوه رسیده است و 70 قطعه در قالب 37 پروژه در جریان داخلی سازی است.
پروژه سدان جدید K132 مهمترین طرح جدید ایران خودرو به عنوان خودرویی تما مملی با خودکفایی بیش از 90 درصد است که بخش عمده قطعات بومی سازی شده این پروژه در جریان این نمایشگاه برای اعضای کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی به نمایش در آمد. قطعات داخلی سازی شده پروژه K132 شامل  98 قطعه با 37 سازنده در بخش قوای محرکه و سیستم های جانبی، 317 قطعه با 44 سازنده در بخش تزئیینات داخلی و خارجی، 327 قطعه با 40 سازنده در بخش بدنه و مکانیزم ها، 51 قطعه با 14 سازنده در بخش الکترونیک و 55 قطعه با 51 سازنده در بخش شاسی و در مجموع 848 قطعه با 139 سازنده در 5 مگاماژول می شود.
پروژه مطرح دیگر ایران خودرو در زمینه داخلی سازی مربوط به یگربکس 6 سرعته جدید این شرکت می شود که در راستای کاهش مصرف سوخت، کاهش آلودگی هوا و کاهش محسوس ارزبری به نتیجه رسیده است و برای نخستین بار در این نمایشگا هبه نمایش در آمد.
ماکت سدان مفهومی شرکت جامع تحقیق و توسعه فناوری های خودرو (جتکو) سوژه دیگری بود که در این نمایشگاه به نمایش در آمد. شرکت جتکو از معتبرترین شرکت های دانش بنیان در زمینه طراحی و توسعه خودرو است. شرکت ایران خودرو از زما نبه روی کار امدن فرشاد مقیمی، مدیر جوان و جسور این مجموعه همواره به دنبال همکاری با شرکت های دانش بنیان در راستای داخلی سازی قطعات و خودروها بوده است و به نظر می رسد نمایش این ماکت در این نمایشگاه بیانگر رویداد های جدید در آینده نزدیک باشد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head