نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۵۸
کد خبر: ۱۲۸۳۷۵
2020 August 04 - ۱۷:۴۰ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
با مصرف سوخت تنها ۵.۴ لیتر در ۱۰۰ کیلومتر
پدال نیوز- شرکت ایران خودرو در حاشیه نمایشگاه توانمندی های داخلی سازی این شرکت، اطلاعات پیشرانه EFD (دیزل) ملی را به نمایش گذاشت.
به گزارش پدال نیوز،این پیشرانه با حجم 1.5 لیتر تنها 5.4 لیتر سوخت در هر 100 کیلومتر مصرف می کند و حداکثر توان آن به 122 اسب بخار و حداکثر گشتاور آن به 256 نیوتون متر می رسد. پیشرانه های دیزل با بهره گیری از گشتاور بالا کشش قابل توجهی دارند و مصرف سوخت کم این پیشرانه موجب شده تا خودرویی که از خانواده سمند، سورن یا دنا به آن مجهز می شود با یک بار پر بتواند 1200 کیلومتر را پیمایش کند.

کیانوش پورمجیب، معاون تحقیقات،‌ طراحی و تکوین محصول ایران خودرو، بهار امسال در پاسخ به سوال خبرنگار« عصرخودرو» علت توقف پروژه پیشرانه دیزلی در ایران خودرو را سخت گیری های سازمان استاندارد و وزارت صنعت در زمینه نصب DPF یا فیلتر دوده روی خودروهای مجهز به این پیشرانه مانند خودروهای تجاری و احتمال حذف این قطعه بعد از تحویل به مشتریان و افزایش آلایندگی عنوان کرده بود.

حال با نمایش مجدد این پیشرانه قدرتمند به نظر می رسد ایران خودرو در نظر دارد تا نصب این پیشرانه مزایای متعدد بسیاری برای صنعت خودرو کشور دارد را پیگیری کند.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head