نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۹ شهريور ۱۳۹۹ - ۲۳:۱۷
کد خبر: ۱۲۸۳۶۶
2020 August 04 - ۱۶:۰۶ - ۱۴ مرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- فرمانده انتظامی پایتخت از اجرای سومین مرحله از طرح کاشف و دستگیری ۲۴۴ نفر سارق خبر داد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از فارس، سردار حسین رحیمی فرمانده انتظامی پایتخت در حاشیه سومین مرحله از طرح کاشف در مقر پلیس آگاهی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: در این طرح 244 سارق با سوابق متعدد که در قالب 49 باند اقدام به سرقت، زورگیری و گوشی‌قاپی می‌کردند شناسایی و دستگیر شدند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: 53 نفر از محکومین فراری که سال‌های متمادی خود را معرفی نکرده بودند نیز دستگیر شدند.

وی از کشف هشت قبضه سلاح جنگی و سلاح سرد در این طرح خبر داد.

سردار رحیمی با بیان اینکه قتل، تجاوز، سرقت مسلحانه، جعل و کلاهبرداری از جمله جرایم  متهمان دستگیر شده در طرح کاشف 3 است اعلام کرد: 70درصد از دستگیرشدگان سابقه دار هستند.

سردار رحیمی گفت: در این مرحله از طرح کاشف، 4باند مهم کلاهبرداری دارای 1600فقره جعل و کلاهبرداری دستگیر شدند; 3باند هم که 8 مورد قتل انجام داده بودند شناسایی و دستگیر شدند.

وی از شناسایی باند 10نفره ای خبر داد که 20کیلوگرم طلا از آنها کشف شد.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: باند سه نفره ای قبل از اینکه قتل را مرتکب شوند، دستگیر شده و دو قبضه سلاح گرم از آنها کشف شد.

وی گفت: سارقانی که در کهریزک پس از قتل صاحبکار خود دو دستگاه خودرو را سرقت کرده بودند هنگامی که قصد خروج از مرزها را داشتند دستگیر شدند.این افراد به قتل یک نفر دیگر در شمال کشور اعتراف کردند.

وی از دستگیری سارقان زورگیری که در غرب و جنوب غرب پایتخت، تحت عنوان مسافرکش مردم را سوار خودرو کرده و سپس اموالشان را می دزدیدند، خبر داد.

سردار رحیمی گفت:باند دیگر، باند 5نفره ای است که اعضای آن همگی سابقه دار بوده و تنها در یکی از سرقت هایشان از یک منزل، 4میلیارد تومان به دست آورده بودند.

فرمانده انتظامی پایتخت تصریح کرد: باند جعل اسنادی که با جعل نام و نشان نهادهای مختلف و با دریافت وجوه زیادی ازخانواده های اطراف زندان،فیش تقلبی به آنها می فروخت، متلاشی شد.

رییس پلیس پایتخت گفت: باند سازنده طلای کم عیار نیز متلاشی شد; این افراد 400کیلو مس را با طلا مخلوط می کردند.

وی درباره باند پلیس تقلبی گفت:  این باندی  دارای67شاکی است، تحت عنوان مامورین به پارک ها رفته و از دختران و پسران جوان اخاذی می کردند که دستگیر شدند.

سردار رحیمی با اعلام این مطلب که مردم بدانند شرکت رسمی لیزینگ خودرو در کشور نداریم افزود: وقتی خود شرکت های داخلی در این مسئله مشکل دارند چطور مردم به شرکت هایی که ادعا می کنند وارد کننده خودروی خارجی با قیمت ارزان هستند، اعتماد می کنند‌. در روزهای اخیر، 2هزار نفر قربانی 4 شرکت دروغین شده که 15نفر از اعضای این باند دستگیر شده اند.

رییس پلیس تهران بزرگ گفت:20نفر از قاچاقچیان مطرح و عمده دستگیر و از آنها 5هزار اقلام قاچاق کشف شد. بخشی از این کالا ها شامل 300هزارمتر پارچه خارجی و 5تن گردو و بادام خارجی هستند.همچنین 12میلیارد تومان ارزش کالای قاچاق مکشوفه برآورد شده است.

وی با بیان اینکه در 4ماهه اول امسال، 42درصد افزایش کشفیات در حوزه قاچاق کالا داشتیم، ادامه داد: در 4ماهه اول سال، 39 پرونده زمین خواری را بررسی کردیم و 7ونیم هکتار زمین که ارزشش بالغ بر هزار میلیاردتومان است، از چنگ زمین خواران خارج شد و در این رابطه 22نفر دستگیر شدند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head