نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۱۱
کد خبر: ۱۲۸۱۶۵
2020 July 31 - ۱۱:۳۳ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
سبد تولید با حذف مونتاژی ها کوچک شد
پدال نیوز: در حالی عملکرد 4 ماهه خودروسازان در کدال از رونق تولید پراید در روزهای پایانی تولید این خودرو حکایت دارد که در همین حال صفر بودن تولید برخی از خودروها ضرورت توسعه محصول را همزمان با کوچک شدن سبد تولید خودروها نشان می دهد. آمارها گویای حذف مونتاژی ها از سبد تولید خودروسازان در شرایط تحریم است و در این میان رویکرد خودروسازان به انجام تعهدات متمرکز شده و مدیریت بازار در گام های بعدی پیش بینی شده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خودروکار، بررسی آمار منتشر شده در سایت کدال نشان می دهد که غول خودروساز خاورمیانه از ابتدای سال مالی منتهی به 31 خرداد ماه 69 هزار و 77 دستگاه از گروه پژو را به تولید رسانده که بیشترین حجم تولید این گروه صنعتی را به خود اختصاص داده است. دنا نیز دیگر محصول پرتیراژ گروه صنعتی ایران خودرو در این مدت و همچنین دوره یک ماهه منتهی به 31 تیرماه امسال بوده به طوری که به ترتیب 12 هزار و 479 دستگاه و 5 هزار و 633 دستگاه به تولید رسیده است که درآمدی بیش از 15 میلیارد تومان در یک ماه برای ایران خودرو به همراه داشته است.

براساس آمار موجود در سایت کدال دیگر محصولات تولید شده در ایران خودرو در این مدت گروه سمند، رانا،هایما، گروه وانت و تعداد محدودی پژو 2008 با هدف انجام تعهدات باقی مانده بوده است به طوری که در مجموع از ابتدای سال مالی تا تاریخ 31 تیرماه سه هزار و 180 دستگاه از این خودروبه تولید و فروش رسیده است.سوزوکی، تندر 90 و دانگ فنگ نیز از دیگر خودروهایی بودند که تولید آن ها حتی کمتر از 100 دستگاه بوده است.

آن چه در آمار گروه خودروسازی به چشم می آید حجم بالای تولید خانواده گروه پراید است. از آن جا که تولید این خودرو در پایان تیرماه متوقف شده، بیشترین برنامه تولید این گروه خودروسازی در این مدت بر روی تولید این خودرو برنامه ریزی شده بود تا ضمن انجام تعهدات این گروه، افزایش عرضه آن دربازار دست دلالان و واسطه ها را از بازار کوتاه کند.بر این اساس از ابتدای سال مالی تا تاریخ 31 خرداد ماه در حدود 40 هزار دستگاه از خانواده پراید به تولید رسیده که با قیمت حدود 32 میلیون تومان به فروش رسیده است.

 از این میزان تولید 18 هزار و 975 دستگاه در یک ماهه منتهی به 31 تیرماه به تولید رسیده  و پس از آن خانواده تیبا رکورد تولید در این گروه خودروسازی را با 39 هزار و 586 دستگاه از ابتدای سال مالی تا 31 خرداد ماه شکست که از این میزان تولید 19 هزارو 308 دستگاه خودرو در یک ماهه منتهی به تیرماه به تولید رسیده است. آریو نیز از دیگر خودروهای تولیدی گروه خودروسازی سایپا در این مدت بوده و سراتو نیز تنها حدود 10 دستگاه به تولید رسیده است. در همین حال تولید خودروهایی همچون چانگان و برلیانس نیز در این مدت صفر بوده است.   

نگاهی به آمار دوره یک ماهه منتهی به 31 تیرماه پارس خودرو که در سایت کدال منتشر شده 45 دستگاه از محصولات رنو و 450 دستگاه از گروه برلیانس به تولید رسیده است. بر اساس این آمار سهم خانواده X100 از تولید این گروه خودروسازی بیش از سایر خودروها بوده به طوری که 4 هزار و 436 دستگاه خودرو از این خانواده به تولید رسیده و گروه Q200 نیز تولیدی به میزان دو هزار و 409 دستگاه داشته است. گروه S200 نیز 167 دستگاه تولید داشته و تولید محصولاتی همچون ون دولوکس و ریچ در تیرماه تولیدی نداشته اند.

آمارها نشان می دهد که بیشترین میزان فروش تیرماه با عدد 138 میلیارد و 70 میلیون و 899 هزار و 900 تومان به گروه Q200 که شامل خودروهای کوییک است، اختصاص داشته است. پس از این گروه بیشترین میزان به گروه رنو تعلق داشته است.

این آمار در حالیست که از ابتدای سال مالی تا تاریخ 31 تیرماه 28 هزار و 696 دستگاه از خانواده X100 به تولید رسیده که بیشترین حجم این شرکت خودروسازی را به خود اختصاص داده است پس از آن نیز دو هزار و 772 دستگاه از گروه رنو به تولید رسیده که این دو گروه بیشترین حجم تولید را به خود اختصاص داده اند.

نگاهی به روند تولید خودروها در این گروه خودروسازی نشان می دهد که خودروسازان با برنامه ریزی انجام شده ضمن مدیریت نیاز بازار در تلاش برای انجام تعهدات خود هستند در حالی که سبد محصولات آن ها به واسطه تحریم ها کوچک تر از همیشه شده و این امر ضرورت توسعه محصول را بیش از پیش نشان می دهد.rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head