نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۴ مرداد ۱۳۹۹ - ۰۹:۰۴
کد خبر: ۱۲۸۱۶۱
2020 July 31 - ۱۱:۲۲ - ۱۰ مرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: شرکتهای رنو و فولکس واگن از زیان سنگین خود خبر دادند.
به گزارش پدال نیوز، خودروسازی فولکس واگن آلمان از زیان ۸۰۰ میلیون یورویی خود در نیمه نخست امسال خبر داد. طی این مدت میزان خودروهای تحویلی این خودروساز با ۲۷ درصد کاهش به ۳.۹ میلیون دستگاه خودرو رسیده که همین مساله باعث کاهش ۲۳.۲ درصدی درآمد بزرگ ترین خودروساز اروپا شده است.

فرانک ویتر- مدیر مالی گروه فولکس واگن با اشاره به اینکه نیمه نخست امسال، یکی از پرچالش ترین دوره ها در تاریخ معاصر این خودروساز بود، گفت: با توجه به کاهش شدت شیوع کرونا و رشد تقاضا، امیدواریم در نیمه دوم سال شاهد ثبت عملکرد بهتری باشیم.

فولکس واگن امیدوار است با تمرکز روی بازارهای بزرگ غیراروپایی خود تا حد زیادی از زیان بیشتر جلوگیری کند. اخیرا مدیران این شرکت از توسعه یک خودرو خبر داده بودند که منحصرا برای بازار چین- بزرگ ترین بازار خودروی جهان توسعه داده خواهد شد.

طی همین بازه زمانی، دیگر خودروساز بزرگ اروپایی یعنی رنو از زیان ۷.۳ میلیارد یورویی خود خبر داده که بدترین عملکرد این خودروساز فرانسوی بوده است. طی این مدت میزان درآمد این شرکت با ۳۴.۹ درصد کاهش مواجه شده که مهم ترین عامل آن، کاهش ۳۴.۳ درصدی تعداد خودروهای به فروش رفته بوده است.

لوکا دی میو- مدیر ارشد رنو که به تازگی از خودروسازی سیات به رنو پیوسته است گفت: شرایط اجتناب ناپذیر است اما در کنار سایر مدیران و کارکنان تلاش می کنیم تا با این شرایط مقابله کنیم. ما با به کارگیری استراتژی توسعه، برای آینده ای بهتر آماده خواهیم شد.

به گفته دی میو، رنو در پروژه های بعدی خود سعی خواهد کرد تا با افزایش بهره وری و استفاده بیشتر از تکنولوژی، هزینه های خود را کاهش دهد.

خودروسازی رنو اخیرا از برنامه ای با هدف کاهش هزینه های خود رونمایی کرده و امیدوار است تا ۶۰۰ میلیون یورو در هزینه های خود صرفه جویی کند.منبع: ایسنا

انتهای پیام/
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head