نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
کد خبر: ۱۲۸۰۸۶
2020 July 29 - ۱۱:۱۶ - ۰۸ مرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
سهم ۴۸ درصدی موتورسواران در بین جانباختگان تصادفات
پدال نیوز- رئیس اداره تصادفات پلیس راهور تهران بزرگ آخرین آمار تصادفات و حوادث رانندگی در تهران را تشریح کرد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از فارس، سرهنگ احسان موُمنی رئیس اداره تصادفات پلیس راهور فاتب به آمار تصادفات و حوادث رانندگی در سه ماهه ابتدایی سال جاری اشاره و اظهار داشت: با بررسی و آنالیز تصادفات در سه ماهه اول سال 1399 حدود 48% از متوفیان حوادث رانندگی سطح معابر تهران مربوط به موتورسیکلت سواران و 36% عابران پیاده 16% راننده و سرنشین خودرو بودند که در اثر بی احتیاطی و عدم رعایت قوانین و مقررات جان خود را از دست دادند.

وی گفت:حدود 35% از تصادفات در ساعات شب و 54% در معابر بزرگراهی شهر تهران بوقوع پیوسته است.

سرهنگ مومنی تصریح کرد:بیشترین تصادفات فوتی در منطقه 4 شهرداری تهران با 10% از کل متوفیان، در منطقه 15 شهرداری9% و در منطقه 19 شهرداری 8% از کل متوفیان بوده است.

سرهنگ احسان موُمنی به رانندگان توصیه کرد: در هنگام رانندگی کمربند ایمنی خود وسرنشینان را بسته نگهدارند; همچنین  از اقداماتی که باعث حواس پرتی آنها می شود مانند خوردن و آشامیدن،استفاده و صحبت با تلفن همراه، صحبت کردن با سرنشینان و ... در هنگام رانندگی خودداری کنند.

وی افزود: رانندگان به تابلوهای تعیین مسیر و هشداری توجه کافی داشته باشند و در اماکنی چون تفرجگاه ها، مراکز خرید و تجاری و فرهنگی و بازار به تردد عابرین توجه کافی داشته باشند; همچنین به هنگام نزدیک شدن به گذرگاه های عابر پیاده سرعت وسیله نقلیه را کاهش داده و به حق تقدم عبور عابران احترام بگذارند .

رئیس اداره تصادفات پلیس راهور پایتخت خاطرنشان کرد: رانندگان موتورسیکلت از کلاه ایمنی استفاده کرده و از حرکت در خطوط ویژه اتوبوس خودداری کنند; همچنین در تقاطع ها با روشن شدن چراغ قرمز پشت خط ایست توقف کرده تا شاهد وقوع حوادث دلخراش در سطح معابر شهر تهران نباشیم.

 
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head