نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۲:۵۳
کد خبر: ۱۲۷۸۸۲
2020 July 25 - ۱۲:۵۸ - ۰۴ مرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
معاون اجرایی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران خبر داد:
پدال نیوز- علائی گفت: عملیات بهسازی روکش آسفالت مسیرها و ایستگاه های خطوط اتوبوس تندرو شهر تهران با استفاده از آسفالت پلیمری در حال انجام است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، هوشیار علایی معاون اجرایی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران ضمن اعلام خبر فوق افزود: عملیات بهسازی روکش آسفالت خطوط 10 گانه اتوبوس تندرو، متعاقب بررسی گزارشات مردمی ثبت شده در سامانه های 1888 و 137، درخواست مناطق مختلف و سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران و نیز انجام آزمایشات و برداشت های مکانیزه و چشمی، بهره گیری از تخصص مراکز علمی و پژوهشی مانند دانشگاه امیرکبیر و مطالعات تکمیلی سازمان مشاور فنی و مهندسی شهر تهران وارد مرحله اجرایی شد و هم اکنون عملیات بهسازی در چند جبهه کاری شامل خط 7 (خیابان ولیعصر، مسیر پارک وی تا میدان راه آهن)، خط 1 (خیابان انقلاب، مسیر میدان آزادی تا چهارراه تهران پارس)، خط 4 (مسیر ترمینال جنوب تا پایانه شهید افشار) و خط 10 (بزرگراه جناح و در ادامه بزرگراه اشرفی اصفهانی، میدان آزادی تا واحد علوم تحقیقات) با جدیت ادامه دارد.

علایی در خصوص اقدامات انجام شده و برنامه های آینده این پروژه افزود: کار بهسازی خطوط اتوبوس های تندرو با پیمایش، برداشت و سنجش خرابی ها از جمله شیار افتادگی های طول مسیر، نشانه گذاری توسط مشاور و انتخاب پیمانکار مجرب آغاز شد و روند اجرای اقدامات ترمیمی با استفاده از آسفالت تولیدی کارخانجات سازمان ادامه یافت. ضمن اینکه از اردیبهشت سال 1399 بهره گیری از آسفالت پلیمری با هدف بهینه سازی نوع مصالح، افزایش سرعت انجام کار و کاهش میزان جرمی آسفالت مصرفی در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان آنکه در سال 1398 استفاده از آسفالت پلیمری در پروژه های بهسازی خطوط بی آر تی، در قالب یک طرح پایلوت در محدوده ایستگاه سبلان آزموده شد، خاطرنشان ساخت: آسفالت پلیمری پس از اخذ نتایج مطلوب در طرح فوق، به عنوان مصالح جایگزین در طرح بهسازی خطوط و ایستگاه های اتوبوس تندرو شهر تهران مورد استفاده قرار گرفت.

به گفته معاون اجرایی سازمان مهندسی و عمران شهر تهران، چسبندگی بالا، قابلیت استفاده در دماهای مختلف و مقاومت در برابر تغییر شکل و حرکت در فصول گرم سال از جمله مزایای آسفالت پلیمری است.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head