نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۴۸
کد خبر: ۱۲۶۷۶۸
2020 July 01 - ۱۱:۵۰ - ۱۱ تير ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: بر اساس برنامه جهش تولید که از سوی وزارت صمت در ابتدای امسال تعریف شده، مقرر است تولید خودروهای تجاری 3.75 برابر شود و بهمن دیزل به عنوان یکی از تجاری سازان نیز رشد 200 درصدی تولید را در سال جاری هدفگذاری کرده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خودروکار، در این شرایط بهمن‌دیزل یکی از تجاری سازان صنعت خودرو هدف گذاری تولید خودروهای تجاری خود برای سال جهش تولید را با رشد 200 درصدی ، تولید 1726 دستگاه عنوان کرده است.

نگاهی به آمار تولید این شرکت نشان می دهد که در سال 98 بهمن دیزل موفق به تولید 815 هزار دستگاه خودروی تجاری شده بود این در حالیست که بهمن دیزل یکی از شرکت هایی بود که با آغاز تحریم ها با چالش های جدی روبرو شد و توانست با برنامه ریزی های انجام شده بحران را پشت سر بگذارد.

در سال گذشته حدود ۸۵ درصد تولیدات بهمن دیزل ایسوزو و 10 تا 15 درصد محصولات این شرکت شیلر، تازه وارد بهمن‌دیزل بود که در مهر سال ۹۸ به تولید انبوه رسیده بود. بر این اساس ایسوزو محصول استراتژیک شرکت بهمن‌دیزل بود. اما پیش بینی می شود امسال به‌دلیل مشکلات ناشی از محدودیت‌های بین‌المللی، ۸۰ درصد از خودروهای شیلر با برند داخلی شرکت و تنها ۱۵ تا ۲۰ درصد محصولات ایسوزو باشد.

هم‌اکنون ظرفیت ثبت شده دراین شرکت تولید سالانه ۴۰ هزار دستگاه خودروی تجاری است و این ظرفیت در حال افزایش بوده این در حالیست که کامیونت هشت تن نیز از جمله طرح‌های توسعه‌ای بهمن‌دیزل بوده و بر اساس پیش بینی ها مقرر شده در نیمه دوم امسال از نمونه اولیه آن رونمایی شود.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head