نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۶:۱۲
کد خبر: ۱۲۶۶۵۷
2020 June 29 - ۱۱:۴۰ - ۰۹ تير ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
رخشان:
پدال نیوز: یک عضو کمیسیون صنایع مجلس شورای اسلامی نبود رقابت را علت کاهش کیفیت در صنایع خودروسازی داخلی عنوان کرد و گفت که اگر بعد از نیم قرن خودروسازی توان رقابت با خودروی خارجی را نداریم لزومی ندارد خودرو تولید کنیم.
به گزارش پدال نیوز؛ عبدالناصر درخشان در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: مساله خودرو مبتلابه همه جامعه است و قطعا این موضوع در کمیسیون صنایع مجلس یازدهم نیز به طور جدی و با توجه به شعار سال در زمینه جهش تولید پیگیری خواهد شد.

وی با بیان اینکه کمیسیون صنایع برنامه‌های خود را در این زمینه ارائه خواهد کرد، افزود: بخش عمده‌ای از مردم ما چاره‌ای ندارند جز این که از خودروی ساخت داخل استفاده کنند که آن هم استاندارد و کیفیت لازم را ندارد و به معضل و مشکلی برای مردم تبدیل شده است.

نماینده مردم ایرانشهر در مجلس یاد آور شد: اگر ما بخواهیم برای حوزه خودرو، هدف‌گذاری داشته باشیم باید بعد از نیم قرن تولید خودرو، توان رقابت با صنایع خودروسازی خارجی را داشته باشیم. در غیر این صورت لزومی ندارد که خودرو تولید کنیم.

درخشان ادامه داد: کشورهای پیشرفته که سالیانه چندین برابر ما خودرو تولید می کنند نیروی کارشان به مراتب کمتر از خودروسازی ما است. خودروسازهای داخلی می گویند ما به اندازه ۵۰۰ هزار نفر شغل ایجاد کرده‌ایم اما باید گفت به همین اندازه هم آدمهایی با خودروی داخل کشته شده‌اند.

وی با بیان اینکه خودرویی مثل پراید که در صنایع خودروسازی داخلی تولید می شود به وضوح استاندارد لازم را ندارد، افزود: ما باید از روش فعلی فاصله بگیریم و به سمت و سوی رقابت برویم. اگر رقابت نباشد خودروساز هر خودرویی بخواهد تولید می کند. وقتی بازار برای آنها فراهم باشد دیگر نیازی هم ندارند که کیفیت را مورد توجه قرار دهند. البته بخش عمده‌ای از صنعت خودروسازی ما خصوصی است اما رقابت سالم نبوده و آنها مکلف به ایجاد زیرساخت‌ها نبوده‌اند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head