نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۰
کد خبر: ۱۲۶۶۳۶
2020 June 29 - ۰۹:۱۰ - ۰۹ تير ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: طبق گزارشی جدید تسلا سری نخست خودروهای «مدل اس» را با باتری های معیوب که خطر آتش سوزی داشته اند، بارگیری کرده و به مشتریان فروخته است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، گزارشی جدید نشان می دهد نسخه های اولیه خودروی «مدل اس» تسلا با باتری های معیوب  که خطر آتش سوزی همراه داشتند، بارگیری شده بودند.

در این گزارش توضیح داده شده که تسلا برای صرفه جویی در هزینه ها این بخش خودرو را به طور سرسری ساخته بود. زیرا این شرکت تصمیم داشته تا اواسط ۲۰۱۲ میلادی خودروها را بارگیری کند و موقعیت خود را به عنوان یک تولید کننده انبوه اتومبیل های برقی در بازار تثبیت کند.

این درحالی است که در تحقیق سالانه کیفیت خودروهای جدید  «جی دی پاور» تسلا در رتبه آخر قرار گرفته بود و کمی پس از آن سامان ملی ایمنی ترافیک بزرگراه های آمریکا تحقیقاتی را درباره اختلال در نمایشگر لمسی خودروهای اولیه مدل اس تسلا آغاز کرده بود.

طبق گفته های ۳ کارمند سابق تسلا و ایمیل ها و اسناد شرکتی،  ۲ مشکل اساسی درباره پک باتری خودروی «مدل اس» وجود داشته است. نخست آنکه  یک شرکت پیمانکار به تسلا  هشدار داده بود که آلومینیوم به کاررفته در سیم پیچ خنک کننده باتری احتمال دارد ترک بخورد و سوراخ شود. این امر به نشت مایع سردکننده باتری منجر می شد. علاوه بر آن انتهای سیم پیچ نیز مشکلاتی داشت و یک کارمند آن را شبیه یک نخ آویزان توصیف کرده بود.این مشکل نیز باتری را در معرض خطر نشتی قرار می دهد.

 تسلا تا پایان ۲۰۱۲ میلادی در مراحل مختلف تولید با سیم پیچ های مشکل دار دست و پنجه نرم می کرد. مدیریت ارشد شرکت نیز نسبت به این مشکل هشدار داده بود اما خودروها همچنان با باتری های معیوب فروخته می شدند.

البته تاکنون تسلا تغییراتی در «مدل اس» به وجود آورده تا خطر آتش سوزی را کاهش دهد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head