نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۵۹
کد خبر: ۱۲۶۵۶۸
2020 June 27 - ۲۰:۲۹ - ۰۷ تير ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز گزارش می دهد//
پدال نیوز: مدیرعامل ایران خودرو در نشست خبری پروژه k۱۳۲ به ارائه توضیحاتی در خصوص این خودرو پرداخت.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، فرشاد مقیمی، مدیرعامل ایران‌خودرو گفت: این جماعت رونق تولید را در سالو۹۸ معنا کردند و در ۵ ماه پایانی ۲ برابر خودرو تولید و تجاری کردیم. جهش تولید نیز در ۳ ماه اول معنا کردند و تولید ۱۲۰ هزار دستگاه خودرو و افزایش ۲۵ درصدصدی تولید داشتیم. لازم به ذکر است که در تحویل ۵۵ درصد رشد داشتیم.

وی ادامه داد: امروز پروژه K۱۳۲ با بیش از ۹۰ درصد داخلی‌سازی به سرانجام رسیده است. ما تولید خودرویی را در کشور نداشتیم که به این میزان داخلی‌سازی رسیده باشد. این نکته را نیز باید گفت که تعهدات معوق به ۶۲ هزار دستگاه کاهش یافته است. تعهدات یک سری از خودروها نیز تعهدات به صفر رسیده است.

مقیمی افزود: این خودرو آینده دیگری نیز دارد و به زودی نمونه کراس‌اوور را رونمایی خواهیم کرد. همچنین ما تمرکز خود را بر توسعه پلتفرم و پیشرانه‌ها گذاشته‌ایم. این نکته را باید گفت که توانستیم استانداردهای یورو ۵ را پاس کنیم. در خصوص کاهش مصرف سوخت هم سبک‌سازی و هم بحث‌های آیرودینامیک و برقی‌سازی در حال پیش رفتن هستیم.

وی در ادامه اشاره کرد: این خودرو با گیربکس ۶ سرعت ساخت داخل به بازار عرضه می‌شود و در آینده نیز گیربکس اتوماتیک برای آن خواهیم داشت. ما برنامه داریم تا پایان سال ۱۰۰۰ دستگاه از این خودرو را به بازار عرضه کنیم.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head