نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۰:۴۹
کد خبر: ۱۲۶۵۵۵
2020 June 27 - ۱۴:۱۰ - ۰۷ تير ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور خبر داد؛
پدال نیوز: ضامنی گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا پایان امسال ۴۰ هزار تاکسی نوسازی شوند.
به گزارش پدال نیوز؛ مرتضی ضامنی مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین جزئیات نوسازی ناوگان فرسوده تاکسیرانی کشور گفت: بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده قرار است تا پایان امسال ۴۰ هزار تاکسی نوسازی شوند، البته در بحث نوسازی ناوگان تاکسیرانی مهم‌ترین موضوع توان خودروساز داخلی و ارائه تسهیلات به رانندگان است.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور با اشاره به اینکه در حال حاضر ۲۰۰ هزار تاکسی فرسوده در کشور مشغول به فعالیت هستند، گفت: در بحث نوسازی صرف تصمیم گیری ما در اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور مطرح نیست و باید توانایی دیگر دستگاه‌ها نیز در این بخش مورد سنجش قرار گیرد.

ضامنی با تأکید بر اینکه خودرو‌های ناوگان تاکسیرانی تنها پژو و سمند هستند، گفت: با توجه به اینکه ۴ ماه از سال جاری گذشت، اما هنوز تکلیف خودرو‌های یورو ۵ مشخص نیست و به عقیده من باید از شرکت خودروساز پرسید که اگر قرار بر تولید خودرو‌ با سطح آلایندگی یورو ۵ باشد چه تعداد دستگاه تاکسی می‌تواند تولید و عرضه کند.

او بیان کرد: اگر شرایط مهیا باشد و دیگر نهاد‌ها مانند محیط زیست، خودروساز و وزارت صمت فعالیت جدی داشته باشند، ظرف مدت دو سال می‌توانیم تمام ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو فرسوده ناوگان تاکسیرانی کشور را نوسازی کنیم.

مدیرعامل اتحادیه تاکسیرانی‌های شهری کشور در پاسخ به این سوال که آیا گفته مناف هاشمی معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران مبنی بر نوسازی ۲۰ هزار دستگاه تاکسی در پایتخت تا انتهای سال جاری درست است یا خیر؟ گفت: فارغ از این نکته که نوسازی ناوگان تاکسیرانی در کلانشهر تهران از اولویت‌های ماست، باید بر اساس توان تولید خودروساز سهمیه ای مناسب با تعداد تاکسی فرسوده موجود در شهرهای مختلف در نظر گرفته شود و اگر تولید خودروساز به گونه ای باشد که بتوان چنین سهمیه ای برای تهران در نظر گرفت، سهمیه نوسازی تاکسی های تهران دور از انتظار نیست.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head