نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۰ تير ۱۳۹۹ - ۰۱:۲۵
کد خبر: ۱۲۶۵۵۴
2020 June 27 - ۱۳:۵۷ - ۰۷ تير ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز گزارش می دهد//
پدال نیوز: ماموران پلیس و گمرک آلمان موفق شدند دو گروه قاچاقچی در اشتوتگارت و برلین را به دام بیاندازند که با جعل اسناد خودروهای گرانقمیت را از کشورهای عربی وارد می‌کردند و می‌فروختند.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ پلیس و ماموران گمرک ایالت بادن-وورتمبرگ روز چهارشنبه چهارم تیر (۲۴ ژوئن) محل فعالیت و اقامت گروهی از دست‌اندکاران قاچاق خودرو به آلمان در شهر اشتوتگارت را بازرسی کردند. به گفته پلیس، دادستانی و مقامات گمرک شهر اشتوتگارت متهمان حدود ۵۰۰ خودروی گرانقیمت را از کشورهای عربی وارد کرده‌ و با دادن رشوه به مهندسینی که مسئول آزمایش این خودروها برای گرفتن اسناد لازم جهت ثبت آنها هستند، توانسته بودند آنها را در آلمان ثبت کرده و به فروش برسانند.

ماموران ۱۹ آپارتمان و دفتر تجاری را جستجو کردند. یکی از افراد این گروه بازداشت شد. پلیس ما‌ه‌ها بود که نه تن از اعضای این گروه را تحت نظر داشت و پیرامون فعالیت‌های آنان تحقیق می‌کرد.

به گفته کارشناسان، این قاچاقچیان اتومبیل‌ها را به شکل غیرقانونی و طی مراحل مختلف از امارات متحده عربی وارد آلمان می‌کردند تا پس از به دست آوردن اسناد لازم، آنها را به خریداران خصوصی در آلمان بفروشند. افراد این گروه با جعل اسناد خرید به بهایی نازل، گمرک و مالیات پایینی هنگام وارد کردن خودروها به مرز آلمان پرداخت می‌کردند. آنها در مرحله بعدی به کارشناسی که مسئول آزمایش این خوروها بود رشوه می‌دادند تا اوراق لازم جهت ثبت آنها را در اختیارشان بگذارد.

آنها هم‌چنین با استفاده از اسنادی به زبان عربی دیگر مشخصات جمله منشاء خریداری اتوموبیل‌ها این خودروها را تغییر می‌دادند. در مواردی نیز مسافت پیموده شده خودروها را نیز دستکاری کرده بودند. همدست این گروه قاچاقچی یک کارمند دفتر ثبت اسناد منطقه "بوبلینگن" بوده است.

هم‌زمان با تحقیقات در  بادن-وورتمبرگ، ماموران پلیس هم‌چنین محل فعالیت گروهی را در برلین هدف بازرسی قرار دادند که در ارتباط با همین گروه کار می‌کرده است. گروه فعال در برلین با استفاده از امکانات گروه اول اقدام به وارد کردن و فروش غیرقانونی خودرو می‌کرده است.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head