نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۸ تير ۱۳۹۹ - ۱۵:۲۱
کد خبر: ۱۲۶۴۶۳
2020 June 25 - ۰۹:۲۵ - ۰۵ تير ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: رئیس اتحادیه طلای تهران می‌گوید: تمام تلاش مسئولان این است که بازار ارز را کنترل کنند ما هم انتظار داریم که با پیگیری مسئولان نوسان طلا از بین برود. در این شرایط توصیه ما به مردم این است که چنانچه نقدینگی دارند می‌توانند سکه یا مصنوعات طلا بخرند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خط بازار: رئیس اتحادیه طلای تهران در پاسخ به این پرسش که آیا افزایش قیمت طلا ادامه‌دار است یا خیر؟ به خط بازار گفت: قیمت انس جهانی طلا روز چهارشنبه به قیمت یک هزار و 777 دلار رسیده است. قیمت انس جهانی طلا نسبت به اول هفته حدود 47 دلار افزایش یافته است. افزایش قیمت انس جهانی طلا و دلار دو عاملی اثرگذاری هستند که قیمت طلا در بازار داخل را گران کرده است.

ابراهیم محمدولی افزود: تقاضا نیز از دیگر عواملی است که بر قیمت طلا اثرگذار است. با توجه به نوسان‌های اخیر قیمت طلا برخی مردم در این بازار هجوم آورده‌اند.

در حقیقت پس‌اندازهای مردم یا در خرید طلا یا در سکه سرریز شده است. هر چند که افزایش تقاضا تاثیر اندکی در قیمت طلا دارد اما این موضوع نیز در بالا رفتن قیمت طلا بی‌تاثیر نبوده است.

او اظهار کرد: هم اکنون قیمت هر گرم طلای 18 عیار به 830 هزار تومان رسیده است. معتقدیم که اگر بانک مرکزی بتواند بازار ارز را مدیریت و نرخ دلار را کنترل کند قیمت طلا گران نخواهد شد و بازار طلا نیز آرام خواهد گرفت. تمام تلاش‌ها نیز بر این است که قیمت طلا در بازار آرام بگیرد.

محمدولی در توصیه‌ای به خریداران طلا گفت: تمام تلاش مسئولان این است که بازار ارز را کنترل کنند ما هم انتظار داریم که با پیگیری مسئولان نوسان طلا از بین برود. در این شرایط توصیه ما به مردم این است که چنانچه نقدینگی دارند می‌توانند سکه یا مصنوعات طلا بخرند.

او با اشاره به قیمت انواع سکه گفت: طبق آخرین معاملات انجام شده (روز چهارشنبه) قیمت سکه تمام بهار آزادی هشت میلیون و 500 هزار تومان، نیم سکه به قیمت چهار میلیون و 400 تومان، ربع سکه به قیمت دو میلیون و 500 تومان و طلای گرمی به قیمت یک میلیون و 300 هزار تومان معامله شده است.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head