نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۳ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۶
کد خبر: ۱۲۶۴۲۲
2020 June 24 - ۱۰:۵۰ - ۰۴ تير ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
به دلیل قرنطینه سختگیرانه
پدال نیوز: شرکت‌های هواپیمایی بریتیش ایرویز، ایزی‌جت و رایان‌ایر از دولت بریتانیا به دلیل اعمال مقررات «سختگیرانه» قرنطینه نزد مقام‌های قضایی شکایت کردند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خط بازار: برابر مقررات بریتانیا، از تاریخ هشتم ژوئن (۱۹ خرداد) تمام مسافرانی که وارد خاک این کشور می‌شوند باید به مدت دو هفته خود را قرنطینه کنند و آدرس خود را نیز در اختیار مقامات قرار دهند. سه شرکت هواپیمایی در بیانیه مشترکی که نسخه‌ای از آن روز دوشنبه به دست رسانه ها رسید،

این محدودیت را «ناکارآمد» توصیف كرده‌اند. آنها گفته‌اند كه این امر «تأثیر مخربی بر گردشگری بریتانیا و به شکلی وسیع‌تر، بر کل اقتصاد خواهد داشت و هزاران شغل را نابود خواهد كرد». مسئولان شرکت‌های بریتیش ایرویز، ایزی‌جت و رایان‌ایر روز پنجشنبه اسناد حقوقی این شکایت را به دیوان عالی بریتانیا ارائه و درخواست کرده‌اند که رسیدگی قضایی در اسرع وقت انجام شود. آنها گفته‌اند كه هیچ مدرکی در مورد چگونگی و زمان اجرای طرح «پل‌های هوایی» بین بریتانیا و سایر کشورها وجود ندارد.

بر اساس طرح دولتی «پل‌های هوایی» مسافران بعضی کشورها که نسبت به بریتانیا دارای سطح مشابهی از شیوع کرونا هستند می‌توانند آزادانه به این کشور سفر کنند و نیازی به قرنطینه نخواهند داشت.

شرکت‌های هواپیمایی همچنین از دولت بریتانیا خواسته‌اند تا برنامه قرنطینه قبلی خود را که در تاریخ ۱۰ مارس معرفی شده بود اعمال کند زیرا در آن برنامه محدودیت‌ها تنها برای مسافران کشورهای پرخطر بود، در حالی که بریتانیا امروز از نظر شیوع کرونا، خود یکی از پرخطرترین کشورهای جهان است

شرکت‌های هواپیمایی می‌گویند که برنامه قبلی قرنطینه که سختگیری کمتری داشت، «عملی‌ترین و کارآمدترین راه حل» است.

بسیاری از کشورهای اروپا از روز ۱۵ ژوئن (۲۶ خرداد) مرزهای خود را باز کرده اند. انجمن بین‌المللی حمل‌ونقل هوایی، یاتا هفته گذشته به نمایندگی از ۲۹۰ شرکت هواپیمایی اعلام کرد که صنعت هوانوردی به دلیل شیوع کووید ۱۹ در سال جاری بیش از ۷۴ میلیارد یورو ضرر متحمل شده است.

این نهاد سال ۲۰۲۰ را «بدترین سال در تاریخ حمل و نقل هوایی» خوانده است.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head