نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۹
کد خبر: ۱۲۵۱۴۶
2020 May 31 - ۱۲:۳۴ - ۱۱ خرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
/ 75 مدل جديد در كمتر از يك دهه
پدال نیوز: در اساطير يونان، «آرتميس» الهه شكار، حيات وحش و پاكدامنی بوده ، اما در آئودی، آرتميس نام پروژه است كه اين برند خوشنام برای تكوين و توسعه خودروی برقی خودران با امكانات پيشرفته و خودكار در نظر گرفته است.
به گزارش پدال نیوز، پروژه آرتميس آئودي در سال 2024 به بار مي نشيند. كار روي اين پروژه از همين ماه ژوئن (خرداد) آغاز شده است. براي آن كه يك خودرو از طراحي به مرحله توليد و فروش انبوه برسد، چهار سال زمان كوتاهي است و معمولا بسياري از خودروسازان امكان ارائه مدل جديد با اين سرعت را ندارند. توضيح اين كه ممكن است برخي از خودروسازان هر سال نمونه جديدي در نمايشگاه هاي بين المللي به نمايش بگذارند يا حتي برخي از اين خودروها به توليد هم برسند، اما توليد انبوه كه با فروش بالا مواجه باشد و تقاضا براي آن چند سالي باقي بماند، مسئله ديگري است.

ماركوس دوسمان Markus Duesmann  مدير عامل آئودي مي گويد: «بر اساس برنامه ريزي قرار بر اين است كه 75 مدل تا سال 2029 به بازار معرفي شوند، اما اين طرح فعلي خودروي برقي در گروه خودروسازي فولكس واگن، تمام ظرفيت هاي موجود در اين گروه را به خدمت گرفته است». وي در باره راه اندازي پروژه آرتميس گفت: «مسئله واضحي كه وجود دارد اين است كه چگونه مي توان بهينه كاوي در هاي-تك را به اجرا گذاشت بدون آن كه مديريت پذيري در پروژه هاي در حال اجرا به خطر نيفتند و در عين حال امكان استفاده از فرصت هاي جديد در بازار فراهم آيد.»

براي دست يابي به هدفي به اين بزرگي [ارائه 75 مدل خودروي جديد ظرف كمتر از يك دهه] تيم آرتميس در آئودي فقط به امكانات شركت آئودي دسترسي ندارند بلكه قرار است تمام منابع گروه خودروسازي فولكس واگن در اختيار آنان باشد. اين گروه خودروسازي اميد دارد كه نتيجه اين پروژه، طرح جامعي blueprint براي همه برندهاي گروه به ارمغان آورد كه هر يك بتوانند توسعه محصولات خود را بر پايه و اساس آن پيش ببرند.

از بلندپروازي هاي اين پروژه، بازنگري در اكوسيستم خودروسازي و طراحي «يك مدل كسب و كار جديد براي فاز استفاده از محصولات» است. به بيان ساده تر، هر محصولي كه از اين پروژه حاصل مي شود، بر اساس يك روش و متدولوژي خاص توسعه و تكوين پيدا مي كند و فقط در مرحله فروش يا ليزينگ مؤثر نيست بلكه در تمامي مراحل طراحي و توليد هم مؤثر است.

آئودي آلكس هيتزينگر Alex Hitzinger را به عنوان رئيس اين پروژه انتخاب كرده است. پيش از اين پروژه، هيتزينگر، راهبر توسعه فناوري هاي خودران كل گروه خودروسازي فولكس واگن بوده است. از آن مهمتر، پيشينه كاري او، خودروهاي مسابقه اي بوده. پيش از پيوستن به گروه خودروسازي فولكس واگن، در خودروهاي مسابقه اي تويوتا، كاسورث  و فناوري هاي رد بول مشغول به كار بوده است. بعد از آن كه به گروه فولكس پيوست، تيمي را ايجاد كرد كه توانست خودروي مسابقه اي پورشه را در مسابقات 24 ساعته لومان Le Mans در سال 2015 به سكوي قهرماني برساند و اين پيروزي را تا سال 2017 تكرار كند. هيتزينگر سابقه كار در بخش خودران هاي شركت اَپل را هم در رزومه خود دارد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head