نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۴ تير ۱۳۹۹ - ۱۸:۱۹
کد خبر: ۱۲۵۱۰۰
2020 May 30 - ۱۵:۴۳ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: ‏عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگاني ايران از ممنوعیت واردات کالاهای ایرانی به کشور گرجستان خبر داد و گفت: گرجستان به دلایل نامعلوم دیروز ورود کالای ایرانی را به کشورش ممنوع کرد، حتی به کامیون‌های دارای کالای ایرانی نیز دستور تخلیه داده شده است.
به گزارش پدال نیوز؛ عضو هيات نمايندگان اتاق بازرگاني ايران از ممنوعیت واردات کالاهای ایرانی به کشور گرجستان خبر داد و گفت: گرجستان به دلایل نامعلوم دیروز ورود کالای ایرانی را به کشورش ممنوع کرد، حتی به کامیون‌های دارای کالای ایرانی نیز دستور تخلیه داده شده است.

عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران در پاسخ به این پرسش که چرا واردات کالای ایرانی به گرجستان ممنوع شده است؟ به خط بازار گفت: اختلاف بین باکوو تفلیس بر سر ترانزیت کالا یکی از موارد احتمالی این مشکل است. احتمال بعدی لابی تفلیس و آنکارا هم  بی‌تاثیر نیست.

علی شریعتی در ادامه افزود: ‏به هر حال ترکیه به عدم دسترسی آسان  ایران به بازار اروپا بعد از کرونا بی‌میل نیست. بعد از شیوع ویروس کرونا ترکیه از این موضوع نهایت استفاده را بٌرد. در وهله اول گرجستان واردات کالاهای ایرانی به طور ریلی و ترانزیتی را ممنوع کرد و حالا نیز واردات کالای ایرانی که در کامیون‌ها بارگیری شده‌اند، ممنوع شده است.

او اظهار کرد: در این سال‌ها مسئله سیاسی خاصی بین ایران و گرجستان رخ نداده  با رایزنی‌های انجام شده دریافتیم که توقف واردات کالاهای ایرانی از سوی دولت گرجستان رسما مکاتبه نشده است.

از سوی دیگر باید اعلام کرد که هیچ‌گاه مسئله ملیت با کشورهای همسایه مطرح نبوده است اما گرجستان در این سال‌ها خوش خدمت خوبی برای آمریکا بوده است.

منبع: خط بازار
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head