نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۳۱
کد خبر: ۱۲۵۰۹۱
2020 May 30 - ۱۳:۲۰ - ۱۰ خرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
تبعات پاندمی کرونا ادامه دارد
پدال نیوز- پاندمی ویروس کرونا شرکت‌های بزرگ جهان را تحت فشار شدیدی قرار داده و آنها را مجبور کرده برای کاهش هزینه‌ها دست به اخراج نیروهای خود بزنند.
به گزارش پدال نیوز به نقل از مهر، کارکنان شرکت رنو خارج از کارخانه این شرکت در حومه پاریس تجمع کردند تا به برنامه این شرکت برای اخراج 15 هزار نفر اعتراض کنند. قرار است حدود یک سوم از این اخراج‌ها در فرانسه انجام شود تا بخشی از برنامه صرفه‌جویی 2 میلیارد یورویی این شرکت تکمیل گردد.

این اقدام شرکت رنو 10 درصد کل نیروی کار این شرکت در جهان را تحت تأثیر قرار خواهد داد؛ 4600 شغل در فرانسه و بیش از 10 هزار شغل در سراسر جهان حذف خواهند شد.

این اتفاق در حالی می‌افتد که تنها یک روز قبل کارکنان شرکت نیسان، متحد شرکت رنو، در بارسلونا با آتش زدن تایر خودرو و تجمع اعتراضی در مقابل کارخانه این شرکت به برنامه تعطیل شدن آن اعتراض کردند.

پاندمی ویروس کرونا شرکت‌های بزرگ جهان را تحت فشار شدیدی قرار داده و آنها را مجبور کرده برای کاهش هزینه‌ها دست به اخراج نیروهای خود بزنند.

از سوی دیگر در ادامه مشکلات ایر لاین‌های بزرگ جهان در مواجهه با پاندمی کرونا، امریکن ایرلاین هم در نامه‌ای رسمی به کارکنان خود اعلام کرد در نظر دارد 30 درصد از نیروی کار خود را اخراج کند.

رویترز هم گزارش داد رقیب امریکن ایرلاینز، یونایتد ایرلاینز اعلام کرده است 30 درصد از پست‌های مدیریتی خود را حذف خواهد کرد.

ایزی‌جت، ایرلاین اقتصادی آمریکا هم اعلام کرد که تحت تأثیر بحران کنونی بازار هوانوردی 30 درصد از نیروی کار خود را اخراج خواهد کرد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head