نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۶ تير ۱۳۹۹ - ۰۲:۵۰
کد خبر: ۱۲۵۰۱۸
2020 May 28 - ۱۷:۳۸ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
توسط مقیمی مطرح شد:
مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو در بازدید فرمانده نیرو هوا و فضا از این خودرو ساز ، پروژ های جهش فناورانه درحوز های طراحی و توسعه محصول ، قوای محرکه و بومی سازی قطعات را ترسیم کرد.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز؛ فرشاد مقیمی گفت : پیرو منویات مقام معظیم رهبری مبنی بر تولید موتورکم مصرف ، دربهمن ماه سال جاری از خودرویی در کلاس A  با قابلیت پیمایش با موتورکم مصرف رونمایی خواهیم کرد .

وی افزود : درسال گذشته نقشه راه توسعه قوای محرکه ایران خودرو تا سال 1407 تدوین و به تصویب هیات مدیره رسیده است ویکی از موارد مورد توجه در آن ، نقشه راه موتور های کم مصرف بوده است .

مقیمی با اشاره به فعالیت های این خودرو در زمینه توسعه قوای محرکه خاطر نشان کرد : نخستین خودروی رانا  مجهز به گیربکس شش دنده دستی با تکیه بردانش فنی ایرانی درشهریور ماه سال جاری  تولید می شود و با نصب این گیربکس مصرف سوخت  نسبت به گیربکس های پنج دهنده در سرعت های بالا کاهش می یابد.

وی تاکید کرد : نقشه راه بومی سازی فن آوری تولید گیربکس های دستی و اتوماتیک شش د نده باهدف کاهش و ابستگی ، مصرف سوخت و پاسخگویی به نیاز مصرف کنندگان دردی ماه گذشته تدوین شد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودرو با اشاره به نهضت داخلی سازی قطعات با فناوری بالا ، تصریح کرد : با همکاری شرکت های قطعه سازی و دانش بنیان  و ظرفیت های موجود در صنایع دفاعی ، 150 میلیون یورو کاهش ارزربری قطعات هدف گذاری شده است و برای تداوم این امر بسته های تشویقی برای سازندگان در نظر گرفته شده است .

وی خاطرنشان ساخت : به منظور پاسخگویی به نیاز مصرف کنندگان درسال جاری تولید و عرضه خودروهای راناپلاس ، سورن پلاس ، سمند سال ، 207 پاناروما و دنا پلاس اتوماتیک در دستور کار این خودرو ساز قرار دارد.

مدیرعامل گروه صنعتی ایران خودروتصریح کرد : طراحی و توسعه و بومی سازی پلتفرم مطابق اهداف استراتژیک و نقشه راه توسعه محصولات ، طراحی و توسعه پلتفرم برق و الکترونیک و مطالعات امکان سنجی توسعه محصولات هیبریدی و برقی با توجه به زیر ساخت های کشور از جمله برنامه های توسعه ای این خودرو ساز است .

مقیمی از مهمترین زمینه های همکاری ایران خودرو با فرماندهی نیرو هوا فضا را درزمینه های موتورهای کم مصرف ، توسعه گیربکس ، برقی سازی محصولات و کاهش وزن خودرو عنوان کرد.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head