نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۷ تير ۱۳۹۹ - ۲۰:۴۶
کد خبر: ۱۲۵۰۰۶
2020 May 28 - ۱۶:۱۱ - ۰۸ خرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: یک کارشناس بازار مسکن می‌گوید: قیمت اجاره‌بهای مسکن بین 15 تا 25 درصد در مناطق مختلف افزایش یافته است. افزایش 25 درصدی قیمت اجاره بهای مسکن در برخی پروژه‌های خاص قابل مشاهده است.
به گزارش پدال نیوز، یک کارشناس بازار مسکن درباره وضعیت بازار مسکن به خط بازار گفت: قیمت اجاره‌بهای مسکن بین 15 تا 25 درصد در مناطق مختلف افزایش یافته است. افزایش 25 درصدی قیمت اجاره بهای مسکن در برخی پروژه‌های خاص قابل مشاهده است اما به طور کلی آنچه که در عموم ما می‌بینیم این است که قیمت اجاره‌بهای مسکن بین 10 تا 15 درصد تثبیت شده است که این رقم بیشتر در جامعه نمود دارد.

منصور غیبی افزود: امیدواریم که قیمت اجاره‌بهای مسکن همانند وضعیت فعلی یعنی بین 10 تا 15 درصد حرکت کند. سال گذشته قیمت اجاره‌بهای مسکن بین 35 تا 55 درصد افزایش یافت. این در حالی است که رشد قیمت اجاره بهای مسکن نسبت به مدت مشابه سال گذشته آن نصف است. در حقیقت وضعیت بازار اجاره‌بها شوک قیمتی سال گذشته را به خودش دیده و بنابراین قیمت اجاره مسکن امسال به میزان سال گذشته نیست. البته این صحبت‌ها در حالی است که مستجران نسبت به افزایش قیمت‌ها در مناطق مختلف گله و شکایت دارند و نسبت افزایش اجاره‌بهای مسکن را بیشتر از ارقام مورد اشاره مطرح می‌کنند.

او با اشاره به آینده قیمت مسکن اظهار کرد: برخی به آینده قیمت مسکن اشاره دارند این در حالی است که پرسش نهایی ما باید این باشد که التهابات در بازار مسکن چه زمانی از بین خواهد رفت؟ در پاسخ به این پرسش باید چنین گفت که التهاباتی در بازار مسکن براساس قیمت دلار، قیمت خودرو و قیمت طلا و سکه ارزیابی می‌شود. متاسفانه سرمایه‌های سرگردان در این بازارهای مورد اشاره تزریق شده تا زمانی که قیمت بازارهای موازی مسکن به همین رویه افزایش یابد قیمت مسکن نیز دچار یک قیمت کاذب، فزاینده و غیر قابل مهار خواهد شد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head