نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۲:۱۶
کد خبر: ۱۲۴۹۳۶
2020 May 27 - ۱۱:۱۸ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
افزايش قدرت و كاهش مصرف
برخی از محصولات مرسدس بنز هم از سال آينده هيبريدی می شوند. از جمله محصول ايی450، ايی53 كوپه و سقف تاشو.
به گزارش پدال نیوز، سدان كلاس ايي مرسدس بنز يكي از محصولات محبوب و دوست داشتني اين كمپاني بوده و هست، حداقل تا پيش از اين كه شاسي بلندها اين همه طرفدار پيدا كنند. اين كلاس از محصولات مرسدس بنز هميشه آخرين فناوري ها را با خود دارد و اختلافش با كلاس هاي سي و اس در پويايي رانندگي با آن است. هر چند اين طرز صحبت كردن از محصولات يك خودروساز بوي هواداري مي دهد اما به هر حال كلاس ايي مرسدس بنز با تغييراتي كه براي سال 2021 در نظر گرفته خبرساز شده است. خبر اين كه علاوه بر آن كه مرسدس بنز، دستي به روي كوپه و سقف تاشوي كلاس ايي مي كشد، قرار است اين كلاس از محصولات بنز هم هيبريدي شود؛ البته خيل ملايم. يعني قرار نيست مثل پريوس دو رگه اي از بنزيني برقي باشد فقط قرار است يك سيستم برقي 48 ولتي به كارايي و عملكرد اين خودرو بيفزايد و از تركيب استارتر/ژنراتور starter/generator بهره مند شود. با افزوده شدن اين قواي محركه برقي به كلاس ايي مرسدس بنز، 21 اسب بخار به توان آن و 148 پوند-فوت به گشتاور آن اضافه خواهد شد. با اين هيبريدي شدن، كلاس ايي مرسدس بنز به توان 362 اسب بخار و 369 پوند-فوت در محصول E450 مي رسد. افزايش 21 اسب بخار محسوس است، ضمن اين كه هيبريدي شدن، به معني كاهش مصرف سوخت هم هست.

حالا كه قرار است مرسدس بنز در محصولات كلاس ايي خود تغييراتي ايجاد كند، چه بهتر كه از لحاظ زيبايي شناختي هم دست به روي اين محصولات بكشد. در طراحي چراغ هاي ال ايي دي جلوي اين خودرو از هوزينگ تخت تري استفاده شده تا به زيبايي آن بيفزايد ضمن اين كه اين چراغ ها هوشمند شده اند، به بيان ساده تر، به خاطر داشتن حسگر و تراشه، كار راننده آسان شده، چون خود اين چراغ ها كم شدن نور را با حسگر تشخيص مي دهند و پردازشگر هم فرمان روشن شدن و خاموش شدن اين چراغ ها را صادر مي كند. چراغ هاي عقب هم ال ايي دي است و در طراحي و فناوري آن تجديد نظر شده و از فناوري به روزتري استفاده شده است. دستي كه مرسدس بنز روي طراحي اين كوپه و سقف تاشو كشيده، به اين سدان جلوه اي نرم تر و در عين حال پر زرق و برق تر داده است.

شايد مهمترين تغيير در داخل كابين كلاس ايي مرسدس بنز افزودن سيستم MBUX است. سيستم صوتي، تصويري و اينترنتي روي داشبورد خودرو. اين سيستم ابتدا در كلاس آ در محصولات مرسدس بنز جوانه زد اما حالا سر از محصولات و كلاس هاي ديگر هم در آورده است. يك صفحه نمايش 12.3 اينچي است كه فرمان هاي گفتاري راننده را اجرا مي كند.

افزودن آپشن هاي كمك به راننده هم كه جاي خود دارد و انتظاري غير از اين نيست كه محصولات سال 2021 به آخرين اين فناوري ها مجهز باشد.

شايد توضيح در باره مشخصات فني E450  و E53 اي ام جي براي علاقه مندان اين محصولات توضيح واضحات باشد، اما به هر حال قابل ذكر است كه قواي محركه اين خودرو 3 ليتري مجهز به توربوشارژر و 6 سيلندر است. مشخصات مصرف سوخت هم اواخر 2020 قبل از عرضه اين خودرو منتشر مي شود. جلوي پنجره اين مدل پانامريكانا خواهد بود.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head