نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۲۱ تير ۱۳۹۹ - ۱۱:۲۵
کد خبر: ۱۲۴۹۲۶
2020 May 27 - ۱۰:۵۱ - ۰۷ خرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز- دولت فرانسه از اعطای ۸.۸ میلیارد دلار به منظور نجات و احیای صنعت خودرو در این کشور خبر داده است.
به گزارش پدال نیوز به نقل از ایسنا، امانوئل ماکرون، رییس جمهوری فرانسه به تازگی اعلام کرده است که به منظور نجات و احیای صنعت خودرو در این کشور که نقش مهمی در حرکت چرخ اقتصاد فرانسه ایفا می کند و در زمان شیوع گسترده و بحران پاندمی کرونا به شدت آسیب دیده، 8.8 میلیارد دلار کمک مالی خواهد کرد.

وی در ادامه سخنان خود خاطرنشان کرده است: در حال حاضر حدود 400 هزار دستگاه خودرو در کارخانه ها و پارکینگ‌های خودروسازان به صورت فروخته نشده بلاتکلیف باقی مانده و میزان فروش خودرو نسبت به سال گذشته 80 درصد ریزش کرده است.

بر اساس گزارش وب سایت CNN، ماکرون همچنین با تاکید بر تاثیر و تبعات منفی ناشی از پاندمی کرونا در صنعت خودروی این کشور افزود: هم اکنون 4000 شرکت و حدود 400 هزار نفر پرسنل آنها که در این صنعت مشغول به کارند، به شدت تحت تاثیر شیوع گسترده بیماری کووید 19 قرار گرفته‌اند و در صورتی که وضعیت به همین ترتیب ادامه پیدا کند، تعداد خودروهای فروخته نشده تا پایان ماه آینده میلادی یعنی ژوئن 2020 ، به بیش از 500 هزار افزایش پیدا خواهد کرد.

بدین ترتیب دولت فرانسه تصمیم گرفته است که با اعطای یک کمک 8.8 میلیارد دلاری به احیای صنعت خودرو در این کشور اقدام کند تا از ضرر و زیان و بحران‌های مالی شدید این بخش مهم از اقتصاد فرانسه جلوگیری به عمل بیاورد.

از بزرگترین خودروسازان فرانسه می توان به شرکت پژو سیتروئن و رنو اشاره کرد که علاوه بر بازار داخلی این کشور ، سهم قابل توجهی از بازارهای جهانی را نیز به خود اختصاص داده‌اند.
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head