نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۰۳:۲۷
کد خبر: ۱۲۴۶۶۰
2020 May 22 - ۱۵:۲۸ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
رئیس اتاق مشترک ایران و گرجستان:
پدال نیوز: فاطمه مقیمی می‌گوید: با مذاکرات انجام شده قرار بود مرز گرجستان اوایل خرداد ماه باز شود اما هنوز این اتفاق رخ نداده است. آرزوی من این است که قیمت دلار به هفت هزار تومان بر گردد.
به گزارش پدال نیوز به نقل از خط بازار، رئیس اتاق مشترک ایران و گرجستان در پاسخ به این پرسش که مرز گرجستان چه زمانی باز خواهد شد؟گفت: قرار شد مرز گرجستان اوایل خرداد باز شود اما هنوز خبری مبنی بر بازگشایی مرز گرجستان به ما نرسیده است. به هر حال در این شرایط باید مسیر گرجستان را داشته باشیم. البته تا زمانی که مسیرهای ترکیه و آذربایجان باز نشود بازگشایی  مسیر گرجستان برای ما سودی ندارد.

فاطمه مقیمی افزود: طبق اخباری که به ما رسیده، قرار است ترکیه خطوط هوایی‌اش را ابتدا به سمت اروپا و بعد به سمت ایران  از سر گیرد.

او به تردد کامیون‌ها به سمت مرز گرجستان اشاره و اظهار کرد: تا وضعیت به روال عادی باز نگردد نمی‌توان برای صادرات کالاهای غیرنفتی برنامه‌ریزی کرد. در این مدت هیچ کامیونی به سمت مرز گرجستان اعزام نشده است.

مقیمی در پاسخ به پرسش دیگری مبنی بر اینکه با بازگشایی بازارهای بین‌المللی قیمت دلار چقدر خواهد شد؟ گفت: در دو‌هفته اخیر قیمت دلار روند صعودی داشت. همچنین قیمت طلا هم به رشد چشم‌گیری دست یافت. متاسفانه سیاست‌های پولی و مالی ما به چهارچوب مناسبی نرسیده است. زمانی که جسمی را در یک‌کفه ترازو می‌گذاریم باید تمهیداتی را برای کفه دیگر ترازو در نظر بگیریم تا به توازن برسیم.

او در ادامه اظهار کرد: در سه هفته اخیر تب بازار بورس بالا گرفت و شاخص سهام بالا رفت. اما حالا رکودی در بازار ایجاد شده و منجر به این شد که  سرمایه‌های سرگردان به سمت بازار طلا و ارز سرریز شود.

مقیمی گفت: در حال حاضر قیمت دلار به مرز ۱۸ هزار تومان رسیده است، چنانچه قرار باشد وضعیت کلان اقتصادی با همین رویه پیش رود قیمت دلار روند صعودی خواهد گرفت، اما چنانچه چهارچوبی برای بازارهای موازی همچون طلا، بورس، مسکن و زمین در نظر گرفته و سیاست جامعی تدوین شود قیمت دلار به روزهای قبل از کرونا باز می‌گردد.

rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head