نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۰۵ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۰:۰۳
کد خبر: ۱۲۴۶۲۵
2020 May 22 - ۱۲:۳۶ - ۰۲ خرداد ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
پدال نیوز: بنابر اعلام معاون فنی گمرک ایران، با وجود اتمام زمان ترخیص خودروهای دپویی، دو هزار و ۴۷۱ دستگاهی که دارای پرونده قضایی هستند، نیاز به تمدید زمان ندارند، ولی برای هزار و ۲۴۸ خودروی دیگر که هزار و ۱۰۰ دستگاه آن فاقد ثبت‌سفارش است، باید مهلت از سوی هیات‌دولت تمدید شود.
به گزارش پدال نیوز؛ مهرداد ارونقی با بیان اینکه طبق بند ۳ مصوبه بهمن ۹۸ هیات‌دولت، مهلت ترخیص خودروهای موضوع بند(۳) تصویب‌نامه دولت در دی‌ماه ۱۳۹۷، به مدت سه ماه تمدید شد، گفت: بنابراین مهلت سه ماهه تعیین شده، فقط خودروهای مشمول این بند را در بر می‌گیرد و در دو بند دیگر، هیچ محدودیت زمانی تعیین نشده است.
وی افزود: از این‌رو خودروهای بالای ۲۵۰۰ سی‌سی که مستثنی شده‌اند، خودروهای مربوط به جانبازان و همچنین خودروهای دارای پرونده قضایی (دارای حکم برائت) نیازی به تمدید مهلت ترخیص ندارند.
 
معاون فنی گمرک با اشاره به خودروهایی که مشمول مهلت سه ماهه می‌شوند، گفت: از هزار و ۴۸ دستگاهی که در دور قبل به گمرک اظهار شده و پروانه گمرکی نیز دریافت کرده بودند، هزار مورد ترخیص و ۴۸ دستگاه باقی مانده است. همچنین از ۳۴۰ دستگاه که اظهار شده ولی پروانه دریافت نکرده بودند، حدود ۲۴۰ دستگاه ترخیص و ۱۰۰ مورد باقی مانده است.
 
به گفته وی، همچنین برای هزار و۱۰۰دستگاه خودرو فاقد ثبت‌سفارش نیز هیچ اظهار و ترخیصی صورت نگرفته است. ارونقی در جمع‌بندی اظهاراتش گفت: در مجموع از پنج هزار و ۱۰۸ خودرویی که در گمرک باقی‌مانده، حدود هزار و ۳۸۹ دستگاه ترخیص و سه هزار و ۷۱۹ دستگاه باقی مانده است.


منبع: ایلنا


انتهای پیام/
rbox
خبر فارسی
lbox
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head