نگاهی نو به صنعت خودرو با جدیدترین اخبار و تحلیل ها در حوزه خودرو با "پدال نیوز" همراه باشید      
۱۱ خرداد ۱۳۹۹ - ۱۴:۳۷
کد خبر: ۱۲۱۴۸۶
2020 March 30 - ۱۵:۵۳ - ۱۱ فروردين ۱۳۹۹ تاریخ انتشار:
نقش موثر تحقیق و توسعه «کروز» در کاهش ارزبری
پدال نیوز: تحقیق و توسعه نبض حیات شرکت‌های پیشرو در دنیا محسوب می‌شود که نقشی اساسی در طراحی و خلق محصولات جدید، به‌روزآوری و بهینه‌سازی محصولات موجود دارند. کروز به‌منظور در اختیار گرفتن بازارهای هدف که به‌دنبال کاهش قیمت تمام‌شده، کیفیت بالا و تنوع محصول است، از بدو تاسیس همواره توجه ویژه‌ای به امر تحقیق و توسعه داشته است.
به گزارش پایگاه خبری پدال نیوز، کشوری که بخواهد با اتکا به‌دانش فنی داخلی خودروساز شود، هیچ‌راهی جز محوریت قرار دادن تولید خود براساس تحقیق و توسعه نخواهد داشت. درهمین راستا شرکت صنایع تولیدی کروز با سه‌دهه فعالیت در زمینه تولید قطعات خودرو، در واحد تحقیق و توسعه خود اقدام به‌طراحی و بومی‌سازی بسیاری از قطعات پیشرفته خودرو کرده است. تحقیق و توسعه در این شرکت از دو واحد الکترونیک و مکانیک تشکیل شده که بالغ بر 250 نفر در زمینه پیشبرد داخلی‌سازی قطعات خودرو فعالیت دارند.

تحقیق و توسعه نبض حیات شرکت‌های پیشرو در دنیا محسوب می‌شود که نقشی اساسی در طراحی و خلق محصولات جدید، به‌روزآوری و بهینه‌سازی محصولات موجود دارند. کروز به‌منظور در اختیار گرفتن بازارهای هدف که به‌دنبال کاهش قیمت تمام‌شده، کیفیت بالا و تنوع محصول است، از بدو تاسیس همواره توجه ویژه‌ای به امر تحقیق و توسعه داشته است.

این واحد در کروز از سال 1389 در دو بخش الکترونیک و مکانیک شروع به‌فعالیت کرد و تا امروز توانسته بسیاری از قطعات خودرو را بومی‌سازی کند. از جمله اهداف آن دربخش الکترونیک می‌توان به‌تحقیقات و طراحی سیستم‌های الکترونیکی خودرو مانند جلوآمپر، بادی‌کنترل، ایموبلایزر، ایمنی و ایربگ، مولتی‌مدیا، سوئیچ‌های الکترونیکی و.... اشاره کرد و همچنین در بخش مکانیک قطعات مربوط به‌دسته‌سیم، کنترل بدنه، چراغ، مالتی‌مدیا، جلوآمپر، نشانگرها، ریموت‌کنترل و... جهت داخلی‌سازی آن‌ها در خودروهای متفاوت است.

کروز برای ارتقای دانش فنی، کاهش هزینه‌های تولید، ‌افزایش بهره‌وری، بهینه‌سازی مواد، طراحی محصول و تغییرات مهندسی خود پروژه‌هایی به‌صورت موازی با دانشگاه‌های امیرکبیر، تهران و شریف پیش برده است و حدود 40 نفر از دانشجویان این دانشگاه‌ها در واحد تحقیق و توسعه مستقر هستند که درآینده با گذراندن واحدهای آموزشی می‌توانند جذب این واحد شوند.

البته همانند کلیه پروژه‌های تحقیقاتی، نتیجه تحقیق و توسعه در این صنعت نیز در کوتاه مدت مشخص نمی‌شود و ممکن است ماه‌ها و یا بیش از یک‌سال زمان لازم باشد تا حاصل کار نمایان شود. کروز با درک این موضوع آینده‌نگری را اساس کار خود قرار داده و امروزه نتایج سال‌ها تلاش و فعالیت در این زمیــــــــنه دیده می‌شود.

در سال جاری کروز توانست با همت مهندسان خود و ارتباط با دانشگاه‌های مذکور به‌خودکفایی بسیاری از قطعات مانند کنترل بدنه نسل جدید تعدادی از خودروهای داخلی، مدل‌های متفاوت سوئیچ، ECU نسل جدید که دارای قابلیت‌های منحصر به‌فرد است، طراحی و ساخت اجزای مکانیکی پلت‌فرم‌های برقی کروز و بهینه‌سازی آن شامل مجموعه جعبه الکترونیکی کنترل بدنه، متعلقات مکانیکی جعبه‌الکترونیک ECU، فیوزباکس‌ها و ... دست یابد.

قطعه‌سازان همواره براساس نیاز خودروسازان اقدام به‌طراحی و تولید قطعه می‌کنند و با این وجود خودروسازان بودجه‌ای برای تحقیق و توسعه به‌آنان اختصاص نمی‌دهند.

کروز تمام هزینه‌ها شامل تحقیقات را درمجموعه خود برای برداشتن گام‌های هرچه بیشتر درپیشرفت این صنعت به‌تنهایی تامین می‌کند.

بخشی از بودجه هزینه‌شده در این زمینه به‌نیروی انسانی و فضایی که به او اختصاص می‌یابد، تعلق دارد و بخشی نیز به‌تجهیزات مرتبط با تحقیق و توسعه بازمی‌گردد که با وجود قیمت بسیار بالا،  باید این تجهیزات برای پیشرفت در این راستا دراختیار باشد.

از دیگر عملکردهای کروز جهت پیشبرد روند بومی‌سازی قطعات، تشکیل کمیته‌ای تخصصی با هدف بررسی نیازمندی‌ها و انتخاب پروژه‌ها و قطعات با اولویت بالاست که در این جلسات عوامل متفاوتی مانند مقرون‌به‌صرفه بودن، مواد و تجهیزات مورد نیاز و ... را امکان‌سنجی و براین اساس زمینه طراحی و تولید قطعات مورد نظر فراهم می‌شود.

علاوه بر آن از تحریم‌ها می‌توان به‌عنوان عامل اصلی تکاپو و پیشرفت در تولید داخل بسیاری از قطعات یاد کرد؛ چرا که درکروز از تحریم‌های دوره اول در سال 91 تحقیقات اصلی آغاز شد و در دوره دوم تحریم با توجه به‌چشم‌اندازهای شرکت از منظر فنی می‌توان گفت به‌نتایج مطلوبی دست پیدا کرده‌ایم و نتیجه کار در این 7 سال، طراحی و تولید بیش از 4 هزار نوع قالب و خودکفایی قطعات متفاوت خودرویی بود که اکنون درخطوط تولید و محصولات گوناگون شرکت مورد استفاده قرار می‌گیرند و صرفه‌جویی ارزی میلیون‌ها دلار را به‌دنبال داشته است.// اخبار خودرو
rbox
خبر فارسی
lbox
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
سپهر
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۳:۳۷ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
0
0
صنعت خودرو بدون شفاف سازی و رفع کامل انحصار در ساختار فاسدش هرگز به انچه مردم لیاقت دارن نخواهد پرداخت
علیرضا
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۶ - ۱۳۹۹/۰۱/۱۲
0
0
رشد صنعت کشور البته همیشه مورد تایید و تقدیر همه مردم و دولتمردان بوده است با این وجود بهتر این است که در نگارش چنین مقالاتی دقت بیشتری اعمال شود. اول اینکه اطلاق واژه "های تک" برای قطعات خودروهایی که با صنعت روز دنیا فاصله ای چند دهه ای دارند، صحیح نیست. دوم اینکه، دقت شود چنین قطعاتی گاها در یک زیرزمین یا یک منزل مسکونی کوچک در کشور چین ساخته می شود، به بیانی دیگر کمتر واحد صنعتی حرفه ای در کشور چین در تولید محصولات یاد شده دخیل هستند. سوم اینکه دقت شود بسیاری از موارد یاد شده که در حال تحقیق و بومی سازی هستند در حال حاضر در دنیا کنار گذاشته شده اند. برای مثال پشت آمپرهای مورد نظر ایشان در حال حاضر در بیشتر خودروهای چینی با پشت آمپرهای رقومی و صفحات نمایش با کیفیت جایگزین شده اند. بدیهی است بومی سازی چنین ابزاری و تکیه بر آنها، مجدد فاصله چند دهه ای ما با خودروسازان دنیا را بیشتر می کند. اما صرفنظر از مسایل مطرح شده، باید توجه داشت که در دنیای امروز، بویژه در کشور ما و آنهم در شرایط تحریمی که نیازمند درآمد دلاری هستیم، صنعتی که نتواند صادرات داشته باشد و فقط نیازمند واردات و اتلاف منابع ارزی است، باید کنار گذاشته شود. توجه داشته باشیم که در طول سالهای جنگ تحمیلی، خودروهای بسیار کمی در کشور تولید می شد و البته مشکلی هم وجود نداشت. خودروهای خارجی قدیمی و البته داخلی، تا چندین سال مشکل حمل و نقل مردم را حل کرد. در حال حاضر، هیچ گونه ارزی نباید برای واردات مرتبط با خودرو هدر شود چه اینکه الویت کشور در این شرایط صرفا منابع غذایی و داروست. بدیهی است که مشارکت دستگاههای قضایی و اطلاعاتی به منظور انسداد سوراخهای انتقال ارز به خارج از کشور نیز ضروری است. به بیان دیگر کشور در شرایطی نیست که عده ای بخواهند منابع ارزی کشور را برای زندگی لاکچری خانواده خود در کشورهای غربی مصرف کنند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
fr_head
تازه های سایت
fr_head